3 najszybsze metody na zwiększenie zysku: Druga

Strona główna/Rozwój Biznesu/3 najszybsze metody na zwiększenie zysku: Druga

Po ostatnim mailu z inspirującą poradą zostałem zasypany prośbami o kolejne! Dziękuję za żywy respons, to dla mnie bardzo ważne. Piszę przecież dla Ciebie i chcę, aby to miało dla Ciebie sens.

Spełniam obietnicę.

Zobacz moją drugą inspirującą radę w kontekście ograniczania kosztów i ochrony zasobów. Tego właśnie potrzebujesz, aby zwiększyć zyski. Bo przedsiębiorcy mają wyzwanie z ochroną swojego czasu – i czasu swoich pracowników.

Trzecia porada (za parę dni) będzie już o marketingu.

Zaczynajmy.

Przyjrzyj się swoim obecnym działaniom. Ile projektów, biznesów jednocześnie prowadzisz? Czy nie za wiele? Czy masz nad nimi kontrolę? Czy stale pamiętasz o każdym z nich? Czy może jest już ich tak wiele, że nie ogarniasz?

Ile z Twoich projektów to eksperymenty o nieznanym prawdopodobieństwie powodzenia?

Czy są to najniżej wiszące owoce w Twoim ogrodzie? Czy też bawisz się w przystawianie drabiny do nieba, by złapać spadającą gwiazdę? Czy wierzysz, że lepszy gołąb na dachu, niż wróbel w garści?

Kontynuując ornitologiczne metafory twierdzę, że większość przedsiębiorców chwyta 10 srok za ogon, ale 9,5 z nich usycha po drodze. Znasz to uczucie, że próbujesz wielu rzeczy, eksperymentujesz, a nic nie wychodzi?

To dlatego, że robisz zbyt wiele rzeczy. A rzeczy, które już robisz, są zbyt odległe od Twojego doświadczenia. To znaczy: nigdy wcześniej tego nie robiłeś i testujesz. Nic dziwnego, że nie wychodzi.

To się nazywa hazard.

Nie wiesz, czy założyć agencję ubezpieczeń, czy sklep z oponami w internecie, więc robisz jedno i drugie, a po godzinach jeszcze otwierasz restaurację. Albo nie doprowadzasz projektów do końca, albo wloką się miesiącami i latami.

A wszystkie generują koszty!

Na końcu masz maleńką agencję ubezpieczeń, maleńki sklep z oponami i maleńką restaurację. Każdy biznes generuje 2500 zł zysku i myślisz, że osiągasz sukces, ale tak naprawdę – osiągasz przeciętność.

Zamiast tego podejmij męską decyzję: wytnij maczetą wszystkie niesprawdzone i niedochodowe eksperymenty ze swojego ogrodu.

Przestań rzucać pieniędzmi o ścianę.

Przyłóż energię tam, gdzie na pewno wiesz, że jest żyła złota lub źródełko ropy naftowej. Rób duże i konkretne biznesy – pewniaki.

Skup się na tym, co generuje pieniądze.

Najpierw rozwiń tę konkretną gałąź. Pokaż, że jesteś wierny w rzeczach małych, a duże Ci powierzą. Gdy już będziesz mieć strusia, który systematycznie znosi złote jaja, zainwestujesz w kolejną gwiazdę. Ale jedną, dwie, nie dziesięć na raz.

O ile nie masz 100 milionów złotych na inwestycje, ciężko będzie Tobie prowadzić firmę tak, jak prowadzi się fundusz Venture Capital.

Podsumujmy. Na tym etapie:

Zamroziłeś nadmiarowe projekty i eksperymenty. „Na później”.
Robisz przede wszystkim to, co przynosi pieniądze.
Zablokowałeś niepotrzebne wydatki i zbytki.

Niesamowite! Nie zastosowałeś żadnej magicznej sztuczki. Jedynie żelazną logikę. Teraz masz koncentrację na rzeczach najważniejszych. A w rezultacie zyski Twojej firmy rosną.

Dlaczego wszyscy tego nie robią? Bo myślenie boli.

Ale czy na pewno myślenie boli? Moim zdaniem bardziej boli dziura w kieszeni.

Osiągnęliśmy pewną przewagę. Prowadzimy teraz biznes w sposób profesjonalny. Teraz dopiero możemy sobie pozwolić na marketing!

Dlatego zaawansowaną poradę marketingową znajdziesz już w kolejnym odcinku.

#

Polecane Wydarzenia

Jeśli chcesz zwiększyć zyski, to tak między nami, polecam Ci słuchać ludzi, którzy zjedli zęby na biznesie i patrzą na niego strategicznie, a nie tylko z perspektywy szybkiej kasy. Takim człowiekiem, którego nazywam “ojcem chrzestnym marketingu internetowego w Polsce”, jest Piotr Majewski.

Piotr 28-29 listopada robi swoje flagowe szkolenie Make the Change i… polecam Ci je, bo byłem na nim osobiście, a nawet z małżonką. Szkolenie Piotra jest naprawdę świetne. System i strategia, którą przedstawia, powala swoją trafną prostotą. Sądzę, że jeśli kiedyś uwolni ją do domeny publicznej, to zapisze się na kartach historii wiedzy o marketingu i zarządzaniu. Zresztą, sam zobaczysz.

Moim zdaniem, jeśli chcesz zwiększyć swój zysk teraz i na zawsze, to śmiało zapisz się: http://www.ekademia.pl/szkolenie/MAKEtheCHANGE?utm_source=odprzyjaciela

(To przyjazna rekomendacja, nie mam od tego żadnej prowizji. Szczerze polecam – bo byłem).

#

Przypominam, że kończą się już zapisy na dobroczynny, patriotyczny bal pomysłu Macieja Gnyszki pt. “Noc Wolności”. Z tego co wiem, wejściówki skończą się przed czasem – w ten poniedziałek.

Moi Czytelnicy po wpisaniu przy zamówieniu hasła “Strategie Rozwoju” są uprawnieni do przelania ceny sprzed podwyżki. W przypadku miejsc siedzących to 269 zł, zamiast 299 zł za osobę.

Zapisz się na www.NocWolnosci.pl

(Z poleconych przeze mnie Uczestników Balu nie mamy prowizji, to szczere polecenie z przekonania).

 

By |5 listopada 2015|Categories: Rozwój Biznesu|1 komentarz

About the Author:

Od 2005 roku prowadzi przedsiębiorców do lepszej jakości życia. Pomaga podwoić dochody i podwoić liczbę godzin wolnego czasu poprzez organizację firmy i innowacje w modelu biznesowym. Założyciel Akademii Biznesu Piotra Michalaka. Przeczytaj więcej o historii Piotra.

1 komenarz

  1. JoannaP 30 listopada 2015 w 13:13 - Odpowiedz

    Warto też zainteresować się dostępnymi możliwościami, jakie daje Unia Europejska. Dzięki trwającym programom można uzyskać korzystne dofinansowanie na rozwój – w firmie, w której pracuje zajmują się tym konsultanci z P4P Consulting.

Zostaw komentarz