Na czym polega Akademia Biznesu Piotra Michalaka? Artykuł

Strona główna/Rozwój Biznesu/Na czym polega Akademia Biznesu Piotra Michalaka? Artykuł

Witaj,

Po wczorajszej zapowiedzi zostałem zasypany różnymi pytaniami o „Akademię Biznesu”. Podjąłem dziś trudną decyzję i przełożyłem start Akademii na jutro, abyś mógł/mogła podjąć najlepszą, w pełni doinformowaną decyzję dla siebie i swojej firmy.

O czym jest Akademia? Na czym polega ta „metoda”? 

W dużym skrócie Akademia pomaga Ci przeprojektować swój model biznesowy, wskutek czego diametralnie zwiększa się potencjał Twojej firmy.

Najpierw budujemy przewagę operacyjną, dzięki czemu uwalnia się czas i zasoby, wzrasta jakość i terminowość. Następnie kapitalizujemy (spieniężamy) tę przewagę, tworząc na niej innowacyjną „ofertę nie do odrzucenia”. Przez ofertę rozumiemy połączenie produktów, towarów, usług w spójny pakiet, rozwiązujący nierozwiązane dotąd problemy klientów, konkurentów i dostawców.

Totalnej zmianie podlega też najczęściej Twoja strategia cenowa, czyli zarówno sposób wyceniania, jak i sposób płatności i rozliczania się z klientami. Wówczas sprzedajesz coś, co taniej Cię kosztuje niż do tej pory, przy tym coś nieporównywalnie lepszego dla klientów i za większe pieniądze.

Rezultatem jest uzyskanie przewagi konkurencyjnej, której konkurenci nie widzą, nie rozumieją i nie potrafią skopiować; bo tych wszystkich założeń nie widać z zewnątrz. W rezultacie potencjał zarobkowy Twojej firmy wzrasta co najmniej kilkukrotnie.

To był bardzo duży skrót całego procesu… Niedawno nagrałem wideo z omówieniem procesu Akademii Biznesu. W wideo nie zdradzam konkretnych metod. Ale pokazuję inspirujące przykłady. Zobacz koniecznie:

Linki na końcu nagrania:
PDF: http://bit.ly/akademiaoferta
VIDEO: http://bit.ly/piotrmichalak

Jeśli masz jeszcze pytania, zadzwoń do Pawła: pawel.peczek@ententa.pl, tel. 516 104 970 lub do Sylwii: biuro@ententa.pl, tel. 509 758 526.

Dla kogo jest Akademia? 

Program Akademii skonstruowany jest z myślą o przedsiębiorcach i firmach od 0 do 10 mln zł obrotu.

(Metody te są stosowane i w dużo większych organizacjach, niezależnie od branży – i są uniwersalne. Jednak sposób narracji i przedstawienia ich dopasowany jest do małych i średnich firm).

Grupą docelową Akademii są:

 • właściciele firm
 • przedsiębiorczy Polacy za granicą (mamy osoby z UK, Francji, Norwegii…)
 • intraprzedsiębiorcy i menedżerowie odpowiedzialni za całą jednostkę biznesową, mający realny wpływ na sposób działania i strategię biznesu

Lepiej powiedzieć, dla kogo Akademia nie jest:

1. Akademia nie jest dla osób, które nie wiedzą jeszcze czego chcą, jaki biznes założyć, w jakiej branży, ani czy w ogóle zakładać biznes itd.

2. Akademia nie jest dla osób, które toną w długach.

3. MLM, przedstawiciele handlowi itd.

Tylko te trzy przypadki definitywnie wykluczamy z uczestnictwa.

Czy pomoże ona w rozwinięciu mojego biznesu?

Yoda powiedział, że jeśli przestaniesz kręcić się w kółko i weźmiesz ostro za robotę, to zdecydowanie pomoże. My zgadzamy się z Yodą i dodajemy, że „robota” to nie jest codzienna praca w firmie – bo tego pewnie już robisz za wiele. Mamy na myśli przeciwnie: wyjście z firmy i przemyślenie kluczowych założeń, na których stoi Twój model biznesowy. A następnie przeprojektowanie tych założeń z użyciem narzedzi, które Ci dajemy. Mądra zmiana zasad działania = fenomenalna zmiana efektów.

Kim jest Piotr Michalak? Co robi w życiu? Jakie wyznaje wartości?

Piotr od 10 lat prowadzi przedsiębiorców do rozwoju swoich firm, ucząc ich organizacji, zarządzania, marketingu, przywództwa. Przez ten czas zdobył 3000 klientów biznesowych i 32 tysiące czytelników biuletynu. Obecnie Piotr jest jedynym nauczycielem biznesu w Polsce, który pokazał, że uczenie przedsiębiorców marketingu, zanim się dobrze zorganizuje ich firmy, de facto wyrządza więcej szkody, niż pożytku. Najpierw ustanów przewagę operacyjną, potem przewagę konkurencyjną, a dopiero wtedy bierz się za marketing i sprzedaż.

Piotr jest autentycznie wierzącym w Chrystusa katolikiem i stara się z całych sił żyć zgodnie z moralnymi zasadami swej wiary, nie chce być jednak z tej racji klasyfikowany przez postronnych jako albo „chodzący ideał” (którym nie jest), albo „popełniający błędy hipokryta”, bo jest tylko zwykłym człowiekiem, który jedynie stara się pomóc innym, wykorzystując talent do uczenia.

Czy to, że ktoś uzyskał wzrost przychodów lub powiększył biznes oznacza, że moja firma również się rozwinie? Skąd to wiadomo?

Oddzielmy to, co mamy od tego, czego nie mamy:

1) Jest metoda, która działa. Przebadana na setkach firm. Znamy co najmniej 3 niezależne badania i setki referencji. Piotr Michalak od 14 lat z pasją poszukuje najlepszych metod budowania strategii firmy. I to jest najlepsza istniejąca na świecie metoda. Amen.

2) Jesteś Ty, przedsiębiorca, który może tę metodę wdrożyć dobrze, lub źle. Dostarczamy Ci program Akademii w taki sposób, aby zmaksymalizować prawdopodobieństwo sukcesu. Zwracamy uwagę na potencjalne pułapki, odpowiadamy na pytania i wspieramy. Co jednak jeśli natrafimy na oporny materiał? Jaką dasz nam gwarancję, że włożysz w to serce?

Oczywiście, nie mamy takiej gwarancji. Ale bierzemy ryzyko na siebie i my Tobie dajemy gwarancję. Działamy jako firma ubezpieczeniowa. Wierzymy bowiem, że zdecydowana większość osób sobie poradzi i mamy nadzieję, że Ty będziesz wśród tych osób. Tak nam dopomóż Bóg.

Jeszcze jedno. Z naszych obserwacji wynika, że najpoważniejszą barierą do sukcesu przedsiębiorców jest zarządzanie własną psychiką. Gdy będziesz wdrażać zmiany w biznesie, napotkasz na wiele barier. Nowozatrudniani ludzie się nie sprawdzają. Samochody się psują. Projekty nie wychodzą. Dzieci chorują. Żony robią awantury. Pogoda nie dopisze. Czasem trafi się grypa lub przeziębienie. Niektórzy nie wytrzymują tego, że rzeczywistość nie jest idealna. Dlatego już teraz o tym uprzedzamy, abyś był(a) przygotowany(a) na przeskakiwanie kłód pod nogami. Innej drogi nie ma. Można jedynie stanąć w miejscu i popłynąć z prądem.

Mam mało czasu, nie mam czasu na rozwój. Czy dużo czasu będę poświęcał na rozwój, gdy przystąpię do programu?

Nadal będziesz „nie mieć czasu”, jeśli czegoś z tym natychmiast nie zrobisz! Ta choroba nie leczy się sama.

W Akademii rozwiązujemy problem „braku czasu” przedsiębiorcy. Najpierw musisz zainwestować czas, aby go odzyskać. Jeśli trzeba – siedź po godzinach. Umów się z małżonkiem i wyjaśnij, że to taki okres, że trzeba zainwestować czas w dobrą sprawę, że będzie mniej wypadów do kina. Oglądajcie nagrania i róbcie ćwiczenia razem. Spojrzenie małżonka czy wspólnika jest bezcenne. To zbliży Was do siebie. Poza tym jak trzeba, to siedź po nocy albo wstawaj wcześniej. Zaufaj mi. Za pół roku będziesz w totalnie innym miejscu – to jedno Ci obiecuję. Zainwestuj.

Włóż teraz godzinę, aby za rok wyjąć dziesięć godzin – i wielokrotność tego.

A teraz merytorycznie. Akademia to średnio dwie lub trzy główne, obowiązkowe lekcje tygodniowo po 10-15 minut. Razem liczmy pół godziny.

Przy każdym etapie trzeba zrobić ćwiczenie. Może ono zająć 15 minut, może zająć nawet kilka godzin, gdy będziesz projektować swoją strategię czy zmieniać model działania. Mówię wprost. Możesz zaprojektować swoją strategię w 15 minut, nie ma problemu. Możesz nawet w ogóle jej nie projektować – to Twoja sprawa. Ale uwierz mi, sam(a) będziesz wolał(a) spędzić nad tym więcej czasu. Zobaczysz jaka to potęga, gdy wejdziesz do środka tej metody. De facto cały swój czas powinieneś/powinnaś poświęcać na (1) spotkania i rozmowy z ludźmi, zespołem, kluczowymi kontaktami oraz (2) myślenie strategiczne i organizacyjne. W ogóle nie powinieneś / nie powinnaś pracować operacyjnie.

Do tego są nagrania bonusowe, które warto zobaczyć. Do tego cotygodniowa, godzinna telekonferencja. Nieobowiązkowa. Do tego grupa mastermind, wysoce rekomendowana – to godzina tygodniowo. Do tego łańcuch opiekunów i podopiecznych – rozmowa z mentorem wyłonionym spośród innych uczestników.

Razem wszystko od 2 godzin tygodniowo – do maksymalnie kilku, ale to maksimum zależy tylko od Ciebie.

To był bardzo duży skrót całego procesu… Zobacz teraz wideo z omówieniem procesu Akademii Biznesu. W wideo nie zdradzam konkretnych metod. Ale pokazuję inspirujące przykłady. Zobacz koniecznie:

 

 

By |1 września 2015|Categories: Rozwój Biznesu|2 komentarze

About the Author:

Od 2005 roku prowadzi przedsiębiorców do lepszej jakości życia. Pomaga podwoić dochody i podwoić liczbę godzin wolnego czasu poprzez organizację firmy i innowacje w modelu biznesowym. Założyciel Akademii Biznesu Piotra Michalaka. Przeczytaj więcej o historii Piotra.

2 komentarze

 1. Jan 1 września 2015 w 23:43 - Odpowiedz

  Dlaczego przedstawiciele MLM sie nie nadaja, dlaczego Akademia nie jest dla nich?

  Janek.

  • Piotr Michalak 4 września 2015 w 11:17 - Odpowiedz

   Bo w Akademii pracujemy na modelu biznesowym, więc uczestnik musi mieć na niego wpływ, tymczasem w MLM nie masz możliwości wywierania wpływu na produkt, na politykę cenową, na strategię firmy, inwestycje, sposób współpracy z dostawcami czy odbiorcami itd. itp., jesteś współpracującym z firmą przedstawicielem, kierownikiem lub dyrektorem handlowym.

Zostaw komentarz