[Opowiadanie] Inwestycyjna Podróż – jak zbudować kapitał

Strona główna/Inwestowanie/[Opowiadanie] Inwestycyjna Podróż – jak zbudować kapitał

 

wd5 wd6 wd1 wd3s wd4s
 

przycisk

lub przeczytaj w czytniku poniżej, a jeśli masz pytania? napisz je w komentarzach:

Pobierz Poradnik PDF (kliknij tutaj)

Piotr Michalak – odpowiedź na wątpliwości dot. systemów inwestycyjnych.

Zrobiłem co w mojej mocy, żeby rozeznać Pawła system, szczególnie, że mam sam wiele negatywnych doświadczeń. Do tej pory nie spotkałem czegoś na takim poziomie pewności, bo jest to oparte o algorytmiczny zapis systemu inwestycyjnego (który może być dowolny i nie jest per se narzucany przez Pawła, co najwyżej różne programy są rekomendowane), i taki program jest następnie komputerowo automatycznie analizowany na danych historycznych nawet wiele lat wstecz, i powstaje konkretna prognoza poparta statystyką + ostatecznie to człowiek podejmuje decyzje wejścia / wyjścia w spółkę, zgodnie z pewnymi rekomendacjami. Naprawdę niewiele mądrzejszego można wymyślić jeśli chodzi o podejmowanie decyzji wejścia / wyjścia w transakcję.

Widziałem statement Pawła (czego wielu traderów czy trenerów boi się udostępniać) i ma zyski. Ma też pozytywne opinie uczestników. Uczy tego, bo nic nie traci, gdy jest więcej Polaków, korzystających z tej metody – chleba mu nikt nie odbiera w ten sposób. Rynek jest większy niż my i to tysiące lub miliony razy. Spekulacja na rynkach kapitałowych jest i tego nie zmienimy, oczywiście. Możemy ją wykorzystać albo nie, jak każdą szansę rynkową – wiadomo, że najwyższym duchowo wyjściem jest rezygnacja ze świata i wstąpienie do zakonu kontemplacyjnego; ale jeśli nie, to trzeba żyć w świecie takim, jaki on jest.

Wreszcie Paweł nie żyje tylko z inwestycji, bo – otwarcie się przyznaje – ma wciąż za mały kapitał własny, aby te 20-30% rocznie mu wystarczało i w pełni satysfakcjonowało. Łatwo policzyć, że np. aby zarabiać bezpiecznie 500 tys. z giełdy rocznie, potrzeba mieć 2,5 mln zł kapitału wyłącznie w akcjach. Od tych 500 tys. trzeba jeszcze zapłacić podatek i uwzględnić inflację. Więc tak, Paweł nie tylko inwestuje, ale też prowadzi firmę.

Poza tym… jest po prostu nauczycielem z powołania. Ludzie nie rozumieją, że niektórzy po prostu lubią uczyć i mają do tego talent. Zwyczajnie. Sam tak mam. Po prostu są ludzie stworzeni do uczenia… i można nas krytykować ile się chce, a co my na to poradzimy? Bóg dał nam talent uczenia się i nauczania innych, i go wykorzystujemy.

By |3 kwietnia 2017|Categories: Inwestowanie|0 komentarzy

About the Author:

Od 2005 roku prowadzi przedsiębiorców do lepszej jakości życia. Pomaga podwoić dochody i podwoić liczbę godzin wolnego czasu poprzez organizację firmy i innowacje w modelu biznesowym. Założyciel Akademii Biznesu Piotra Michalaka. Przeczytaj więcej o historii Piotra.

Zostaw komentarz