Jakie korzyści wynikają z dobrze napisanej umowy spółki z o.o.

Strona główna/Prawo i Spółki/Jakie korzyści wynikają z dobrze napisanej umowy spółki z o.o.

Szczerze? Nie spodziewałem się, że temat spółek z o.o. wzbudzi aż tak duże zainteresowanie. Po ostatnich kilku nagraniach dostałem naprawdę wiele pytań odnośnie spółki z o.o.

Jestem szczęśliwy, że coraz więcej przedsiębiorców ma odpowiedzialne podejście do biznesu i dlatego rozważają zamianę ryzykownego prowadzenia firmy w formie „indywidualnej działalności gospodarczej” na bezpieczniejszą formę spółki prawa handlowego, lub nawet rozbudowaną strukturę kilku spółek. To forma, która zapewnia większe bezpieczeństwo szczególnie naszym rodzinom.

Wraz z radcą prawnym, Bartoszem Drzewieckim, przygotowaliśmy dla Ciebie kolejne nagranie wideo dotyczące spółek z o.o. Z tego nagrania dowiesz się, jakie korzyści wynikają z dobrze napisanej umowy, dobrze sporządzonego kontraktu. Czy dobrze napisana umowa ma w ogóle jakieś większe znaczenie? Zobacz nagranie i oceń sam:

Niestety, większość przedsiębiorców w ogóle nie dba o umowę z kontrahentem. Później, w praktyce często okazuje się, że źle sporządzona umowa prowadzi do dużych problemów biznesowych.

Natomiast dobrze napisana umowa to bardzo dobry sposób na zabezpieczenie się i ochronę przed klientami, którzy później nie będą chcieli Ci zapłacić pieniędzy.

Z nagrania dowiesz się również, ile kosztuje złożenie pozwu na nieuczciwego kontrahenta, aby odzyskać pieniądze. Czy to się opłaca? Czy złożenie pozwu ma jakikolwiek wpływ na późniejszą próbę odzyskania pieniędzy? Tego dowiesz się z nagrania, do którego obejrzenia gorąco Cię zachęcam.

Zastanawiam się, czy odzyskanie pieniędzy od dłużnika to temat, który Cię interesuje? Napisz w komentarzu pod nagraniem, czy podczas prowadzenia firmy przydarzyło Ci się kiedykolwiek, że któryś z Twoich klientów nie zapłacił Ci pieniędzy za zakupiony produkt /za wykonaną usługę.

By |27 listopada 2015|Categories: Prawo i Spółki|6 komentarzy

About the Author:

Od 2005 roku prowadzi przedsiębiorców do lepszej jakości życia. Pomaga podwoić dochody i podwoić liczbę godzin wolnego czasu poprzez organizację firmy i innowacje w modelu biznesowym. Założyciel Akademii Biznesu Piotra Michalaka. Przeczytaj więcej o historii Piotra.

6 komentarzy

  1. Bartłomiej 30 listopada 2015 w 19:20 - Odpowiedz

    W nagraniu mowa jest o zaplacie 5% od kwoty 100.000 zl. Czy w przypadku mniejszych kwot do odzyskania, np. 1000 zl jest to w ogole mozliwe i oplacalne?

  2. Agnieszka 30 listopada 2015 w 12:41 - Odpowiedz

    Dziękuję Piotrze za to nagranie. Ja ze swojej strony chętnie dowiem się co taka umowa z kontrahentem powinna zawierać aby chroniła zarówno klienta jak i dostawcę. Jakie “kruczki” są stosowane które powinny wzbudzić nasze wątpliwości co do bezpieczeństwa transakcji.

  3. Andrzej 27 listopada 2015 w 20:02 - Odpowiedz

    Jeszcze w/s. spółek.
    Czym zasadniczo różni się spółka z o.o. od spółki cywilnej.

    Andrzej P.

    • Piotr Michalak 29 listopada 2015 w 20:43 - Odpowiedz

      Tu odpowiem od razu, nie czekając na prawnika, że wszystkim… 🙂 Spółka cywilna to umowa pomiędzy dwiema działalnościami gospodarczymi, że będą się rozliczać pod jednym NIPem. Rządzi się tymi samymi prawami i ryzykami co działalność gospodarcza. Nie ma osobowości prawnej. Można to porównać do sytuacji, jakby dwie działalności gospodarcze (czyli dwóch indywidualnych przedsiębiorców) tworzyły trzecią, która je reprezentuje, jednak nadal jest to działalność gospodarcza. Trochę jak małżeństwo 🙂

      • Radek Ratomski 23 lutego 2016 w 11:08 - Odpowiedz

        No i przede wszystkim osoby wchodzące w skład spółki cywilnej dziedziczą swoje długi 🙂

  4. Andrzej 27 listopada 2015 w 19:56 - Odpowiedz

    Witam,
    Dziękuję za cenne informacje. Często w umowach z kontrahentami żądamy wpłaty zaliczki. Chętnie usłyszę w następnych nagraniach (jeżeli jeszcze Piotrze takowe planujesz) prostą wykładnię czym się różni zaliczka od zadatku i jakiego zwrotu użyć korzystniej dla nas.

    Pozdrawiam
    Andrzej P.

Zostaw komentarz