Piotr Michalak o strategii [inspiracja]

Strona główna/Zarządzanie Strategiczne/Piotr Michalak o strategii [inspiracja]

About the Author:

Od 2005 roku prowadzi przedsiębiorców do lepszej jakości życia. Pomaga podwoić dochody i podwoić liczbę godzin wolnego czasu poprzez organizację firmy i innowacje w modelu biznesowym. Założyciel Akademii Biznesu Piotra Michalaka. Przeczytaj więcej o historii Piotra.

11 komentarzy

 1. George 11 grudnia 2015 w 21:48 - Odpowiedz

  Dobre spostrzeżenia przytoczyłeś Piotrze odnośnie zdobywania rynku metodą podobną do wojskowej.
  Brakuje jednak tutaj wykończenia lub nawet dalej mówiąc kontynuacji polityki zwycięscy.
  A powinna ona mieć zawsze charakter prawomierny tzn w zawojowanej (zdobytej jakimiś metodami) sferze zawsze wprowadzaj prawomierność lub inaczej określając wprowadzaj sprawiedliwość, która zawsze będzie działać na korzyść zwycięscy. Jest to prawo ignorowane przez większość zdobywców, które smaga srogo nierozumnych lub ignorantów tego prawa.
  George Buqdal

 2. Warto zwrócić uwagę na mierzalność celów, której w działaniu intuicyjnym na ogół brakuje. Tam jest “być na plusie albo dołożyć”. Świetny materiał. Konkretny i inspirujący. Co to za książka?

  • Piotr Michalak 11 grudnia 2015 w 16:35 - Odpowiedz

   Super uwaga! Mierzalności w intuicji nie ma. Książka natomiast to “The utility of force”.

 3. Arkadiusz Tomczyk 11 grudnia 2015 w 13:27 - Odpowiedz

  Niesamowite Piotrze, że o tym mówisz i, że akurat teraz. Porównujesz działanie biznesu do prowadzenia wojny i działań wojskowych. Zgadzam się z Tobą w pełni.
  To samo porównanie odnajduję w Biblii. Głównie w historii podboju przez Izrael kraju mlekiem i miodem płynącego. Dziś można powiedzieć o podboju rynku zamówieniami i zyskami płynącego 🙂 Przygotowuję właśnie materiał szkoleniowo-ewangelizacyjny dla klientów naszego wspólnego znajomego Arka Ł. na ten temat .Na temat ekspansji firmy, wejścia na nowy rynek i wojny z konkurencją.
  Mówisz o tym aby nie podejmować zbyt szybko decyzji, a najpierw ją dobrze przemyśleć i zaplanować. Biblia mówi o dzisiejszej strategii biznesowej i walce rynkowej m.in. tak: Plany układaj w czasie narady, a wojnę prowadź rozumnie. Prz 20, 18

 4. Grzegorz 11 grudnia 2015 w 11:14 - Odpowiedz

  Wejść w umysł klienta i dopasować cel do jego oczekiwań.

 5. Łukasz M. 11 grudnia 2015 w 09:21 - Odpowiedz

  Witam Piotrze
  Bardzo ciekawe video. Pochwalisz się jaka książka Cie tak zainspirowała?

 6. Betohurt 11 grudnia 2015 w 09:02 - Odpowiedz

  Dobre porównanie pokazujące, że różnymi sferami świata rządzą te same zasady. Odniesienie wojsko-biznes również było już rozpatrywane w przypadku “Sztuki wojny”.

 7. Bartek 11 grudnia 2015 w 08:23 - Odpowiedz

  Dziękuję Piotrze za inspirację! Uświadomiłeś mi, całą ogromną przestrzeń do zbadania. Jak dobrze zobaczyć ile się jeszcze nie wie! Czy przeczytałeś w samolocie książkę “Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym” Kahneman Daniel? Co ewentualnie jeszcze polecasz do przeczytania w tym temacie? Dziękuję za ten film 🙂

 8. FILIP 11 grudnia 2015 w 08:18 - Odpowiedz

  Cel nr 1: Stać się liderem rynku w Polsce w swojej branży.

  • Piotr Michalak 11 grudnia 2015 w 09:44 - Odpowiedz

   Jakie kryterium pozwoli Ci ocenić, że stałeś się liderem rynku w swojej branży? Największy przychód? Najwięcej klientów? Największa innowacyjność?

   Jak określasz / zawężasz / definiujesz swoją branżę?

   Dlaczego chcesz działać tylko w Polsce?

 9. Celina 11 grudnia 2015 w 08:13 - Odpowiedz

  dziękuję za ten materiał, jest cenną informacja do wdrażania w życie im więcej zglebiam , czuję się spokojną i pełną wiary osobą pozdrawiam serdecznie

Zostaw komentarz