Pomóż mi wyznaczyć kierunek?

 • wyznaczyć kierunek

Wyznaczyć kierunek w biznesie

Po skromnym sukcesie Biblii Promocji planujemy teraz ze wspólniczką co powinno być naszym kolejnym tematem szkoleniowym i produktowym.

Na pewno nie chcemy zrobić szkolenia jak wszystkie inne firmy… To już chyba wiesz 🙂 Oklepane tematy i sztampowe wykonanie – moim zdaniem szkoda na to prądu. Jeśli już coś robić, to na najwyższym możliwym poziomie. Więc zrobimy niezapomniane szkolenie, warsztat zmieniający trwale życie i pracę na lepsze.

A pomysłów na temat mamy kilka! Tylko nie możemy się zdecydować. Więc proszę cię o pomoc w wyznaczeniu kierunku. Proszę skomentuj pod tą notką, który temat wybierasz – i dlaczego? Na każde 10 odpowiedzi wylosuję 1 osobę, która wygra 3 miesięczną prenumeratę miesięcznika “Strategie Rozwoju” wartą 600 zł netto!

Oto tematy do wyboru 🙂 (update: doszedł jeszcze temat nr 11:))

(1) Jak prowadzić rozmowę rekrutacyjną i wybrać odpowiednią osobę do pracy

(2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę

(3) Jak zarządzać czasem po 17 i skutecznie wypoczywać w weekendy

(4) Sekrety delegowania i outsourcingu – niech inni robią wszystko za Ciebie

(5) Sztuka pisania tekstów reklamowych i copywritingu, który sprzeda Twój produkt

(6) Uwodzenie klientów

(7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera

(8) Ogień i woda: kiedy i jak z pasją pójść na żywioł, a kiedy uruchomić zarządzanie czasem i uporządkowanie?

(9) Mentalność szczęścia i sukcesu

(10) Kontrolowanie tłumów i sprzedawanie masom

(11) NLP – sekrety komunikacji w biznesie

Czekam na Twoją odpowiedź 🙂

About the Author:

Od 2005 roku prowadzi przedsiębiorców do lepszej jakości życia. Pomaga podwoić dochody i podwoić liczbę godzin wolnego czasu poprzez organizację firmy i innowacje w modelu biznesowym. Założyciel Akademii Biznesu Piotra Michalaka. Przeczytaj więcej o historii Piotra.

166 komentarzy

 1. Anna M. 10 marca 2011 w 22:17 - Odpowiedz

  A ja chciałabym aby teraz wystartowało 5 szkolenie(produkt) – copywriting, przeprowadzone w taki sposób, który pomoże mi dojść od zera do milionera, więc 7 szkolenie jest już zbędne 🙂

 2. Ewelina Puciłowska 23 listopada 2010 w 22:13 - Odpowiedz

  Zdecydowanie najlepiej podoba mi się ten temat

  (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę

 3. bybek5 18 listopada 2010 w 17:27 - Odpowiedz

  Mnie osobiście zainteresował temat:

  (5) Sztuka pisania tekstów reklamowych i copywritingu, który sprzeda Twój produkt

  Od jakiegoś czasu szukam ciekawych informacji o copywritingu. Szczerze powiedziawszy nie ma za wiele informacji w sieci na ten temat. Pełno jest jakiś

 4. Konrad 15 listopada 2010 w 21:25 - Odpowiedz

  > (1) Jak prowadzić rozmowę rekrutacyjną i wybrać odpowiednią osobę do pracy

  Temat bardzo istotny dla przedsiębiorców zatrudniających pracowników i to nie jednego, ale dla biznesów jednoosobowych bezużyteczny. Poco ograniczać liczbę uczestników przez tak dobrany temat?

  > (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę

  Tutaj sytuacja się powtarza, poco właściciel dobrze prosperującej firmy, która przynosi dochody ma rezygnować z firmy i zadowalać się rentą gdy to co robi na przykład sprawia mu przyjemność. Zadowalanie się głogowymi rentami na pewno do przyjemności nie należy, a z analiz ekonomicznych stoma zastąpienia rent doprowadzi w przypadku przedsiębiorców do dramatycznej sytuacji większość, a trybunał konstytucyjny orzekł, że dorabianie do emerytury jest podstawą wstrzymania świadczeń.

  (3) Jak zarządzać czasem po 17 i skutecznie wypoczywać w weekendy

  To mi wygląda na temat dla pracowników etatowych i to nie dla wszystkich, jeżeli nie taka była intencja to temat źle został dobrany do zawartości. Jestem na nie.

  (4) Sekrety delegowania i outsourcingu – niech inni robią wszystko za Ciebie

  To znowu jest temat mocno ograniczający grupę docelową.

  (5) Sztuka pisania tekstów reklamowych i copywritingu, który sprzeda Twój produkt

  Jak to mówią, reklama dźwignią interesu :-). Ale to jest temat dla każdego bo przedmiotem reklamy może być wszystko, nawet my sami, a kto nie chciałby być na ustach wszystkich 🙂 czy to przez swój produkt czy przez swoją charyzmę. Mimo, że bardzo mi się podoba tyn temat i myślę, że może mieć wielu zwolenników, ja osobiście zainteresowałem się innym tematem.

  (6) Uwodzenie klientów

  Uwodzenie czytelników się bardzo przydaje nawet w życiu prywatnym, sam wiem to stosuje. Ale aby pisać trzeba mieć wolne czas, który można przy odpowiednim zarządzaniem czasem i przy stworzeniu źródeł pasywnego przychodu lepiej wykorzystać.

  (7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera

  Wiele osób, stworzyło za pomocą Internetu przy minimalnych kosztach własnych źródła pasywnego przychodu, które pozwoliły im na dobrą zabawę i uzyskanie wolności finansowej. W moim przekonaniu wolność to rzecz, która jest w życiu na jednym z czołowych miejsc, więc wybieram ten temat.

  (8) Ogień i woda: kiedy i jak z pasją pójść na żywioł, a kiedy uruchomić zarządzanie czasem i uporządkowanie?

  To jest fenomenalnie ważny temat, ale jednej najważniejszej rzeczy zabrakło. Mianowicie jak dowodzą badania, ludzie z tej wiedzy nie potrafią korzystać. Brak w tym zagadnieniu, poradzić sobie z nabytymi w procesie socjalizacji skłonnościami do powtarzania tych samych wzorców mentalnych, co powoduje, że gdy osoba uwarunkowana na życie chwilą idzie na żywią a osoba widząca szerszą perspektywę zazwyczaj jest o wiele bardziej poukładana. Bez wiedzy jak to zmienić całe szkolenie jest mało wartościowe. Tu można wspomnieć o NLP.

  (9) Mentalność szczęścia i sukcesu

  To jest bardzo interesujący temat ale mentalność to nie wszystko. Czy człowiekowi torturowanemu sama mentalność coś pomoże. To jest przejaskrawiony przykład ale w psychologii istnieje siedmio elementowa hierarchia potrzeb, do puki nie zostaną spełnione potrzeby niższego rzędu (choćby w części), spełnienie potrzeby wyższego, rzędu jest nie istotnie. Dla przykładu człowiekowi na pustyni skończyła się woda i chce mu się pić, czy w takiej sytuacji wybierze zabawę w wesołym miasteczku czy pójdzie szukać wody? Mentalność ma znaczenie dopiero od spełnienia potrzeb na którymś poziomie tej drabinki, a co z ludźmi którzy z pewnych powodów czasowo nie są zbyć nisko na szczeblach tej drabinki? Moim znaniem wartościowszym kursem byłby kurs radzenia sobie z problemami.

  (10) Kontrolowanie tłumów i sprzedawanie masom

  Jak bym miał wybrać dwa tematy to ten byłby drugim. Łączy relacje interpersonalne i techniki manipulowania pojedynczym człowiekiem. Człowiek jest zwierzęciem stadnym, tum jest głupi ale bardzo silny, odpowiednio po sterowany może dla nas góry przenosić. Na tych założeniach przecież opierają się wszystkiego rodzaju programy lojalnościowe, mądry gracz giełdowy czy OTC też wykorzystuje masy ale w odrobinę inny sposób niż do sprzedaży.

  (11) NLP – sekrety komunikacji w biznesie

  Znam trochę wspaniałe narzędzie jakim jest NLP ale zbyt wiele widziałem podrabianych ENELPOWCÓW, żeby mieć zaufanie do takich kursów. Wolę książkę o samodoskonaleniu, która jest tańsza a spis treści i obszerne fragmenty mogę przeczytać zanim dokonam zakupu. Ale jeżeli byście naprawdę waszym NLP porywali klientów to czemu nie?

 5. Zbigniew 15 listopada 2010 w 17:37 - Odpowiedz

  Witam!
  Według mnie dwa tematy można połączyć i one najbardziej mnie interesują:
  – 5 sztuka pisania tekstów reklamowych i copywritingu, który sprzeda Twój produkt;
  – 11 NLP – sekrety komunikacji w biznesie.
  Połączone razem dadzą wiedzę, którą można wykorzystać w praktyce i zacząć zarabiać.

 6. Dariusz 15 listopada 2010 w 16:30 - Odpowiedz

  Zarabianie w internecie: od zera do milionera

 7. Arleta_I 15 listopada 2010 w 15:58 - Odpowiedz

  Witam.
  Jak na moje oko to na początek przydałoby się zagadnienie nr 2 i 11. Życzę trafnego wyboru i pozdrawiam!
  Arleta

 8. Marcin Pawelec 15 listopada 2010 w 15:04 - Odpowiedz

  Witam,
  Na początek chcę Tobie Piotrze i Twojej wspólniczce pogratulować!
  Chyba jeszcze nigdy nie było TYLU komentarzy 🙂 WOW

  Jeśli chodzi o tematy które mnie interesują to:

  nr 2) Maszynka do robienia pieniędzy – to jest to co chciałbym w najbliższym czasie osiągnąć a nie wiem jak dokładnie to zrobić 🙂

  wiąże się to też z tematami:

  nr 5) copywriting
  nr 6) uwodzenie klientów
  oba są dla mnie mocno powiązane ale…

  wszystkie 3 wyżej wymienione dają mi w sumie temat

  nr 7) od 0 do 1 000 000 🙂

  Pozdrawiam
  Marcin Pawelec
  StuGO.pl

 9. GODNA EMERYTURA 15 listopada 2010 w 14:41 - Odpowiedz

  WITAJ Piotrze,
  Jako, że można wybrać 1 temat to wybieram TEMAT nr 2 , który jest mi bliski z mojej obecnej działalności i pasji. PROPAGUJĘ projekt >>2emerytura<> 2emerytura<< może być z polis inwestycyjnych, dywident, tantiem, mlm-ów lub też z własnego zautomatyzowanego biznesu coś a'la dochód pasywny inaczej bierne zarabianie.

  JUREK
  pozdrawiam
  JUREK

 10. stefek 15 listopada 2010 w 14:17 - Odpowiedz

  Zarabianie w internecie: od zera do milionera

 11. Pessotto 15 listopada 2010 w 13:02 - Odpowiedz

  taak ja jestem za wcześniejszą emeryturą:) ale do niej należało by dożyć dlatego 3 jest bardzo ważna w połączeniu z 2:) takie 2 w 1 wash and go why not
  bo od razu nikt z nas nie rzuci pracy wykonywanej codziennie i nie rzuci sie na internetowy biznes ale zacznie organizować tak czas aby umiejętnie bez nerwów stresu dodać prace w necie jako dodatek tylko własnie jak to zrobic aby spełnić 2 i 3 zarazem
  dlatego uważam ze te dwa punkty sie łącza w jedne pracujemy i tak rozkrecamy ze odpoczywamy ale nie wariujemy i bezstresu do emerytury z wielkim happy endem
  pozdrawiam
  pewnie nie mozna łączyc tematów to wiem ze 2 bo jak zautomatyzujemy biznes to i my po 17 i w weekendy odpoczniemy do emerytury

 12. Iwona Korlacka 15 listopada 2010 w 12:56 - Odpowiedz

  (8) Ogień i woda: kiedy i jak z pasją pójść na żywioł, a kiedy uruchomić zarządzanie czasem i uporządkowanie?
  To bardzo trudne i niezbędne w podejmowaniu decyzji kiedy kierować się intuicja i puścić coś w kontrolowany żywioł a kiedy należy wyczuć właściwy moment na ingerencję w jakiś proces. Myślę, że jest to kluczowa umiejętność w prowadzeniu każdego przedsięwzięcia.
  Intuicja daje twórczy potencjał – realizacja zamierzeń i celów musi być podparta uporządkowanym i przemyślanym oraz precyzyjnie zaplanowanym szeregiem podjętych działań. Ten temat uważam za najważniejszy i najtrudniejszy. Wręcz nieuchwytna granica dzieli ogień i wodę. Ile ognia i ile wody aby obydwa żywioły mogły współistnieć???

 13. krzysztof 15 listopada 2010 w 13:51 - Odpowiedz

  Mnie interesowałby temat NR 7
  Pozdrawiam

 14. Manus 15 listopada 2010 w 12:20 - Odpowiedz

  wiele osób pisze, czasami również bzdury. Ja wybieram opcję nr. 2.
  Bo chyba ważne jest by w pewnym okresie swojego życia osiągnąć cel który się założyło. Nie znam nikogo kto nie chciałby mieć własnej firmy która zarabia a samemu patrzeć na swoje konto w banku jak rośnie

 15. Monika 15 listopada 2010 w 11:46 - Odpowiedz

  oczywiście [2], któż by nie chciał iść na wcześniejszą emeryturę, być niezależnym finansowo, mieć świetnie prosperującą firmę, a nie harować jak wół całymi dniami, bez specjalnych efektów, każdy z nas marzy o sukcesie,

 16. art_boss 15 listopada 2010 w 09:03 - Odpowiedz

  Rozbolał mnie palec od rolowania komentarzy, gratuluję efektu, który wywołałeś !
  Jestem za pakietem emerytalnym, czyli (2) 😉

 17. Rafał Dworniak 14 listopada 2010 w 21:43 - Odpowiedz

  Witaj Piotrze!
  Moi faworyci:
  (9) Mentalność szczęścia i sukcesu – ponieważ utrzymywanie mentalności sukcesu to w/g mnie podstawa jego osiągnięcia. Jeśli potrafimy ją utrzymywać przez 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu, to cała reszta staje się sprawą techniczną… Bez trudu znajdziemy potrzebną wiedzę do realizacji naszych celów (choćby u Ciebie).
  (3) Jak zarządzać czasem po 17 i skutecznie wypoczywać w weekendy – ponieważ od jakiegoś czasu nie miałem chwili by poczytać nawet Twego bloga, którego lekturę za ucztę intelektualną uważam…
  (4) Sekrety delegowania i outsourcingu – niech inni robią wszystko za Ciebie
  – z tego samego powodu co temat 3. Fakt, że to temat dla tych bardziej zaawansowanych
  w prowadzeniu działalności jakiejś, bo ich czasem stać na to, by nawet tyci mniej zarobić, a czasu troszkę zyskać. A jeśli podpowiedziałbyś jak delegować tak by w portfelu rosło, to by było coś:)
  (7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera – ponieważ ciągnie mnie by pociągnąć równolegle jakiś interes, a jeśli miałby się skończyć siedmiocyfrowym wynikiem na koncie, to czemu nie..
  Reszta oczywiście też jest ciekawa:)
  Jeszcze to uwodzenie Klientów brzmi ciekawie.
  Pozdrawiam Cię i życzę wielu sukcesów.
  Rafał Dworniak

 18. Monika Bojko 14 listopada 2010 w 15:13 - Odpowiedz

  Dla mnie bardzo przydatny byłby punkt 2. Chyba najbardziej na tą chwilę.
  Zgadzam się całkowicie z Romanem( wyżej) ma 100% racji.

 19. Marek 12 listopada 2010 w 20:54 - Odpowiedz

  Ja bym chętnie połączył (7) i (2). Taki związek to by było coś, pokazać jak zarabiać w internecie a jednocześnie jak to robić aby proces był coraz bardziej automatyczny.

 20. Urszula 12 listopada 2010 w 20:17 - Odpowiedz

  Witam!

  Bardzo żałuję, ale nie mogłam kupić Biblii Promocji w czasie trwania jej sprzedaży, a bardzo chciałam, ponieważ dużo widziałam tam tematów , które mnie interesują. Najbardziej zaś interesuje mnie to, że odnoszą się do internetu właśnie. Dlatego też dzisiaj odpowiadam, że temat numer 7 będzie dla mnie najbardziej atrakcyjny.

  Pozdrawiam

  Urszula

 21. MistikRico 11 listopada 2010 w 16:14 - Odpowiedz

  (5) Sztuka pisania tekstów reklamowych i copywritingu, który sprzeda Twój produkt
  (6) Uwodzenie klientów
  (7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera

  To są moi faworyci ;D
  Wybrałem je dla tego bo pracuje w internecie i właśnie te tematy mnie interesują. Chętnie kupuję ten produkt.

  Pozdrawiam

 22. Maciej Wiśniewski - Giftfun 11 listopada 2010 w 01:06 - Odpowiedz

  Jak dla mnie najbardziej interesujące tematy to:
  (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę
  następnie
  …(7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera
  i ostatni
  (11) NLP – sekrety komunikacji w biznesie

  Z pewnością przydadzą się w rozwoju mojego biznesu.
  Czekam z niecierpliwością.

  Pozostałe tematy również są interesujące i jestem ciekaw jak zostaną przedstawione, ale jak najważniejsze trzy powyższe.

  Pozdrawiam,
  Maciej Wiśniewski

 23. Mariusz 9 listopada 2010 w 21:38 - Odpowiedz

  Wielu z nas jest poczatkujacy z tego co widać i było by katastrofą zapędzać się zbyt daleko,jak mamy chaotyczne pojęcie o podstawowych elementach ebiznesu.Czyli sprawnie i rzeczowo w punktach 2 i 5 widzę naszą współpracę ;).Pozdrawiam

 24. Dorota Strzelecka 9 listopada 2010 w 21:29 - Odpowiedz

  Witaj Piotrze.

  Na poczatek dodam, ze bylam zainteresowana zakupem kilku fragmentów Biblii. Niestety tak sie zlozylo, ze w trakcie jej sprzedazy wypadly mi pilne sprawy do zalatwienia (przeprowadzka), co nie dalo mi mozliwosci by usiasc przed komputerem i dokonac zakupu, a jak wiadomo – ograniczyles dostepnosc produktu.

  Jednak nie przejmuje sie tym bardzo, poniewaz Twoje notki zapowiadaja wznowienie Biblii lub wprowadzenie czegos nowego. Cóz, zobaczymy nastepnym razem 😉
  Mimo to taki komentarz powinien Cie cieszyc, bo…wyrazam swoje zainteresowanie. Nie musze dodawac, ze to w jaki sposób prowadzisz firme oraz swoje kampanie marketingowe jest bardzo inspirujace.

  Przechodzac do tematu:

  Kiedy organizowales podobny plebiscyt gdzie równiez podawales do wyboru tematy, zaznaczylam sobie te które mi najbardziej odpowiadaly w danym momencie. Uwazam, ze te obecne na tej liscie równiez sa bardzo przydatne i trudno sie zdecydowac, który wybrac. Poniewaz w poprzednim plebiscycie wybieralam takie dotyczace poczatków, wyróznienia sie na tle konkurencji, obslugi klienta czy wspólpracy teraz stawiam na temat, który pomóglby zorganizaowac podejmowanie dzialania, a mianowicie:

  (8) Ogień i woda: kiedy i jak z pasją pójść na żywioł, a kiedy uruchomić zarządzanie czasem i uporządkowanie?

  Obserwuje u siebie, ze ide w dobrym kierunku 🙂 Pracuje coraz bardziej wydajnie uczac sie nowych rzeczy. Jestem bardzo dumna z siebie kiedy wykonam cos dokladnie tak jak zaplanowalam lub zrobilam cos co chcialam zrobic i nie skonczylo sie tylko na gadaniu. Jestem dumna, gdy tak sie stanie bo nie zawsze jest latwo. A wiele problemów na drodze do celu dotyczy…samego siebie.

  Odkrywam, ze warto do takich momentów dazyc, ze warto byc proaktywnym i spelniac swoje postanowienia. Daje to dlugotrwale szczescie. Taki postep powoduje, ze… rodzi sie w glowie coraz wiecej pomyslów. Tak wlasnie mam 🙂

  Wiele z nich warto wdrozyc w zycie, albo natychmiast albo w jakims okreslonym czasie. Trzeba tez nauczyc sie odrózniac te najbardziej oplacalne do realizacji w danym momencie. Powiedzmy – trzeba nauczyc sie nimi zarzadzac w czasie. W taki sposób aby zrealizowac jak najwiecej i zostac czlowiekiem czynu. Zaloze, sie, ze jako osoba bardziej doswiadczona ode mnie tez przechodziles cos takiego 😉

  Ostatnio coraz czesciej dostrzegam ludzi, którzy tylko gadaja, ze cos zrobia a efektów wciaz nie widac. Tez obracalam sie wsród nich, lecz z czasem zaczelam dojrzewac. Po realizacji kilku moich pomyslów a przynajmniej wejsciu na konkretna sciezke jej realizacji wiem, ze nie chce byc taka. Wole rozwijac proaktywnosc i zarzadzanie pomyslami.

  Do takiego podejscia inspiruja mnie doswiadczenia takie jak np to:

  Zaproponowalam mojemu znajomemu wspólprace na zasadzie wymiany uslóg. Tzn. chcialam aby znajomy regularnie wykonywal dla mnie cos, czego ja nie bylam w stanie zrobic. Wiedzialam, ze znajomy potrzebuje jednoczesnie konkretnej rzeczy, która ja moglam mu zapewnic i tak tez chcialam zrobic. Mialam duze nadzieje co do tego, widzialam sporo mozliwosci rozwoju nas obu. Poczatkowo byl zainteresowany ale przypomnial sobie, ze od …jakiegos dluuuuzszego czasu przygotowuje sobie z kolega podobna rzecz, która ja chcialam mu zaproponowac. Wiec stwierdzil, ze nie chce bym mu nic robila i bym mu pomagala. Oznajmil tez, ze nie ma zbyt duzo czasu aby wykonywac dla mnie usluge, o która ja go prosilam. Natomiast ja bylabym w stanie pomagac mu nawet gdyby on robil dla mnie mniej niz chcialam, bo tak sie sklada, ze pomaganie jemu, nawet z mniejsza rzecza w zamian bylo mi oplacalne. Jak wspomnialam, znajomy robi projekt z kolega ale robi go bardzo dlugo (ok 2 lata) a w zasadzie tylko planuje. Ja natomiast chcialam planowane dzialania wdrozyc jak najszybciej. Cóz, moze on wciaz nie wiedzial czego chce.

  Teraz poszukuje innej osoby, ale jestem bardziej uswiadomiona, ze…warto dzialac i sie nie zrazac. Bo jesli dzialasz to zawsze jestes do przodu przed tymi, którzy tylko czekaja i marza.

  Pozdrawiam serdecznie.

  • Krzysztof 15 listopada 2010 w 11:16 - Odpowiedz

   Witam,
   zdecydowanie wybieram punkt 3. Umiejętność wypoczynku jest niezbędna by “reszta” miała sens a zarazem w natłoku spraw “do załatwienia” dość łatwo o wypoczynku “zapomnieć”. Pozdrawiam!

 25. Jaca 9 listopada 2010 w 18:56 - Odpowiedz

  ja jestem za tematem numer 7 – nie ma to jak od zera do milionera 😉

 26. Andrzej s. 9 listopada 2010 w 18:41 - Odpowiedz

  Witaj Piotrze

  Wybieram 2. Ponieważ większość życia zajmowałem się działalnością gospodarczą
  to jak sam wiesz ta emerytura będzie nijaka. Do emeryturu mam nie wiele bo 7 lat
  wiec może…

  Ciekawy jest również temat 7 – od zera do milionera. To zero w moim przypadku jest
  prawdziwe. To jest odzwierciedlenie moich umiejętności, więc taki kurs podstawowy
  a następnie dla średnio zaawansowanych byłby odpowiedni.

  W jednej ze swych książek Joe Vitale napisał, że kiedyś na swoim miejscu posadzi
  małpę i po odpowiednim przeszkoleniu poradzi sobie w tym interesie.
  ( ja chyba dopiero schodzę z drzewa).

  To chyba wszystko.

  Pozdrawiam serdecznie

  Andrzej

  .

 27. Doroti 9 listopada 2010 w 13:45 - Odpowiedz

  Mnie najbardziej przyciągnąłby temat nr 2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę?
  W czasach, gdy przyszłość systemu emerytalnego rysuje się raczej w ciemnych barwach, to zagadnienie może okazać się kluczem do sukcesu dla wielu osób, a niezdecydowanym dodać skrzydeł do podejmowania odważnych decyzji.

  pozdrawiam
  Doroti

 28. Robert Przygoda 9 listopada 2010 w 12:48 - Odpowiedz

  Witam

  Ja wybrałbym tematy : 2, 5 i 7.
  Jestem w trakcie budowania pierwszego biznesu internetowego i bez znajomości tych tematów moje działania są jak ” chodzenie po omacku “.
  Pozdrawiam
  Robert

 29. Maciek 9 listopada 2010 w 11:30 - Odpowiedz

  Piotrze, gratuluję sukcesu “Biblii promocji”! 🙂 Sądząc po tym, co do tej pory mieliśmy sposobność obserwować, zainteresowanie kolejnymi szkoleniami będzie duże, czego Ci życzę. 🙂

  Co do tematów, streszczę moją opinię na temat każdego z nich (zaznaczam – to tylko i wyłącznie moje zdanie na ich temat ;), skala ocen * – *****, mam nadzieję że nie masz nic przeciwko takiemu rozwiązaniu :)):

  (1) Jak prowadzić rozmowę rekrutacyjną i wybrać odpowiednią osobę do pracy
  Mocna zmiana tematyki. Dla rozwijających się małych przedsiębiorstw, osób samozatrudnionych planujących założenie wieloosobowej firmy, czy wreszcie dla dużych przedsiębiorstw. Temat ciekawy, ale są lepsze. (***)

  (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę
  Z pewnością chwytliwy i bardzo ciekawy temat. Bardzo miło byłoby widzieć tu dobre przykłady działających rozwiązań, oraz wskazówki jak systemowo patrzeć na działalność firmy i jej rozwój. Jak sądzę, to zagadnienie zawiera w sobie temat (4)… 😉 Przyda się każdemu prowadzącemu lub chcącemu prowadzić własną firmę. Osobiście, tym właśnie tematem byłbym najbardziej zainteresowany, (*****)

  (3) Jak zarządzać czasem po 17 i skutecznie wypoczywać w weekendy
  Z jednej strony, temat bardzo ważny dla zdrowia i rozwoju. Z drugiej, w znakomitej większości można opanować go samodzielnie, a na rynku znaleźć można dużo literatury na ten temat. (*)

  (4) Sekrety delegowania i outsourcingu – niech inni robią wszystko za Ciebie
  Chyba każdy wpada od czasu do czasu w pułapkę obciążania się nadmiarem obowiązków… Temat bardzo ciekawy – poza tym, dobry dla szukających wolności i minimalistów. 😉 (****)

  (5) Sztuka pisania tekstów reklamowych i copywritingu, który sprzeda Twój produkt
  Dobra kontynuacja “Biblii…” O ile nie zawierałaby zbyt wielu powtórek, bardzo ciekawy temat. (****)

  (6) Uwodzenie klientów
  Jak wyżej. (****)

  (7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera
  Na pewno dobrze by się sprzedało. Ale, czy nie jest to trochę oklepana tematyka? Oczywiście, można poprzeć przykładami, np. Adriana ;). Hmm, musiałbyś naprawdę mnie zaskoczyć czymś nowym. 😉 (***)

  (8) Ogień i woda: kiedy i jak z pasją pójść na żywioł, a kiedy uruchomić zarządzanie czasem i uporządkowanie?
  Dobre wyważenie pomiędzy tak popularnymi obecnie strategiami zarządzania czasem a intuicją i “pójściem na żywioł”. Bardzo ważne, ale moim zdaniem, każdy powinien sam osiągnąć swoją równowagę w tej dziedzinie. (**)

  (9) Mentalność szczęścia i sukcesu
  Brzmi jak temat szkolenia motywacyjnego. Wychodzę z założenia, że jeżeli wykorzystuje się zbyt dużo czasu i pieniędzy na motywację, to jednak problem tkwi wewnątrz. 😉 Jeżeli jednak masz tu co innego na myśli, chętnie zmienię zdanie co do tego tematu. 🙂 (*)

  (10) Kontrolowanie tłumów i sprzedawanie masom
  Bardzo ciekawy temat, podobnie jak (5) i (6). (****)

  (11) NLP – sekrety komunikacji w biznesie
  Podobnie jak w przypadku zarządzania czasem, uważam że napisano/zaprezentowano na ten temat już wystarczająco dużo. 😉 Ciężko byłoby przedstawić coś naprawdę nowego. (**)

  To oczywiście tylko moje zdanie, i zdaję sobie sprawę, że daleko mi do posiadania pełnego wglądu w sytuację na rynku szkoleń i podręczników. Mam jednak nadzieję, że przyczynię się jakoś do wyboru dalszego kierunku działań. 🙂

  Pozdrawiam serdecznie,
  Maciek

  PS
  Dla przejrzystości, podsumowanie ocen:
  (1)***
  (2)*****
  (3)*
  (4)****
  (5)****
  (6)****
  (7)***
  (8)**
  (9)*
  (10)****
  (11)**

 30. Adam Kopeć 9 listopada 2010 w 12:07 - Odpowiedz

  Do mnie najbardziej przemawiają tematy (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę i (7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera.

  Właśnie te rzeczy mnie najbardziej interesują, gdyż uważam, że pozwolą mi osiągnąć wolność finansową. Wtedy będę mógł rozporządzać swoim czasem jak chce, a nie jak nakazuje mi potrzeba zarabiania na rachunki.

  Są to również tematy coraz bardziej popularne w sieci. Coraz częściej znajduję strony, blogi i fora zajmujące się tematyką zarabiania w internecie i inteligentnej automatyzacji biznesu. Samo to świadczy o zapotrzebowaniu na te tematy. Pozostaje kwestia przygotowania tematu, a po ostatnim lunchu widzę, że przygotujesz coś wartościowego dla każdego zainteresowanego tematem.

 31. bybek5 9 listopada 2010 w 10:35 - Odpowiedz

  Mnie osobiście zainteresował temat:

  (5) Sztuka pisania tekstów reklamowych i copywritingu, który sprzeda Twój produkt

  Od jakiegoś czasu szukam ciekawych informacji o copywritingu. Szczerze powiedziawszy nie ma za wiele informacji w sieci na ten temat. Pełno jest jakiś jakiś ogólników i nieprzydanych rzeczy.

  Skondensowana, najpotrzebniejsza wiedza w jednym miejscu bardzo by się przydała. Jak to mówią Content is King, więc trzeba pisać wysokiej jakości teksty.

 32. bnowy 9 listopada 2010 w 09:23 - Odpowiedz

  Witam,
  jeżeli mam wybrać jeden temat od razu rzucił mi się w oczy:
  4) Sekrety delegowania i outsourcingu – niech inni robią wszystko za Ciebie

  Prowadzę jednoosobową działalność i przy większej liczbie zleceń czy też rozbudowanych zleceniach korzystam z usług innych osób. Temat może nie do końca oddaje moją potrzebę – nie chodzi o robienie wszystkiego za mnie, ale o moje poczucie, że podejmując współpracę będę wiedział jak to “rozegrać” tak, by obie strony były zadowolone z końcowego efektu 🙂

 33. Robert 9 listopada 2010 w 08:56 - Odpowiedz

  2 i 7 zapowiada się ciekawie. W sumie są ze sobą bardzo powiązane bo raczej tylko automatyczny biznes pozwoli zarobić w necie miliony.

 34. Rafał z Bydgoszczy 9 listopada 2010 w 08:09 - Odpowiedz

  Witam!

  Mnie najbardziej interesowałyby tematy 2, 3, 7 i 8.
  Według mojej subiektywnej oceny tematy te można podzielić na 2 grupy:
  Grupa A: (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę
  (7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera;
  Grupa B: (3) Jak zarządzać czasem po 17 i skutecznie wypoczywać w weekendy
  (8) Ogień i woda: kiedy i jak z pasją pójść na żywioł, a kiedy uruchomić zarządzanie czasem i uporządkowanie?

  Tematy grupy A nauczyłyby mnie jak się wybić na finansową niezależność, a grupa B pozwoliłaby mi nad tym wszystkim zapanować, by nie stracić nic z pola widzenia, przede wszystkim rodziny, dla której przede wszystkim chciałbym “wybić się na niezależność”.

  Pozdrawiam!

 35. Remi 9 listopada 2010 w 07:52 - Odpowiedz

  Witaj Piotrze,
  Z wielkim zainteresowanie przeczytałem propozycję tematów na kolejne szkolenie.
  Mnie osobiście najbardziej zainteresował temat nr 2 i 7 :-).
  Z uwagi na charakter mojej obecnej działalności (glazurnictwo)
  nie pozostaje mi zbyt wiele wolnego czasu na inne zajęcia.
  Moim marzeniem jest tak zautomatyzować biznes w internecie,
  abym miał duuużo wolnego czasu dla najbliższych 🙂
  Z tym wiąże się punkt nr 7 ponieważ automatyzacja będzie prowadzić
  do zwiększenie zysków a więc do mojego głównego celu wolności finansowej.
  Ponieważ obecnej działalności nie mogę prowadzić w internecie pomyślałem
  o nakręceniu filmu poradnika lub napisaniu e-booka nt. poprawnego układania glazury.
  Sądzę, że byłoby to dobre wykorzystanie mojego doświadczenia zawodowego.
  Chciałbym także zająć się jeszcze czymś innym ale na razie jest to faza projektu.
  Dziękuję i serdecznie pozdrawiam
  Remi

 36. agata 9 listopada 2010 w 07:36 - Odpowiedz

  przeczytałam wpis Pablona bardzo uważnie, wyciągnę wnioski :), jest jedna rzecz, której inni nie robią a Ty Piotrze obficie korzystasz ( nie tylko Applle się w czymś wyróżnia i nie tylko oni znają siłę emocji) czytasz komentarze i korzystasz z nich jak z cennych badań marketingowych, dzięki temu ze swoja ofertą trafiasz w 10, czasem warto się nauczyć słuchać, patrzeć i czuć, myśleć z poziomu rożnych perspektyw a nie tylko swojej własnej

 37. ktm 9 listopada 2010 w 07:33 - Odpowiedz

  Inaczej patrzy na proponowane temat ktoś dopiero startujący, dla którego wydanie 500 zł to problem, a inaczej ktoś kto już rozkręcił biznes w internecie i teraz chce go zautomatyzować, by sam się kręcił i dawał zyski.

  Startujący w tym biznesie z konieczności ograniczy zapewne outsourcing do wynajęcia serwera, bo własnego stawiać nie warto, a resztę spróbuje robić samodzielnie.
  A może nawet na tym etapie warto coś zlecać, albo korzystać z darmowych narzędzi, o których początkujący nie wie bądź nie potrafi ich wyszukać.
  Rzeczywiście brakuje takiego przewodnika dla początkujących. Potrzeby takiej osoby dobrze opisał Roman Torkowski.

  Skąd zaczynający przygodę z biznesem internetowym ma wiedzieć, czy mając domenę np. firma.pl, dzieląc informacje na działy powinien używać subdomen:
  problem1/firma.pl, problem2.firma.pl…
  czy adresów
  firma.pl/problem1, firma.pl/problem2…
  Jak i po co zainstalować autoresponder?

  Właściciel już jako tako prosperującej firmy będzie się chciał dowiedzieć czegoś innego, np.
  (3) Jak zarządzać czasem po 17 i skutecznie wypoczywać w weekendy

  (4) Sekrety delegowania i outsourcingu – niech inni robią wszystko za Ciebie.

  Zatem, Piotrze sprawa zaczyna się od wyboru grupy docelowej?
  Potrzeby pierwszej grupy dobrze opisał Roman Torkowski. Dobrego opisu potrzeb drugiej grupy nie zauważyłem, lecz w rozproszonych wypowiedziach możesz się tych informacji doszukać.

 38. Krzysztof 9 listopada 2010 w 07:30 - Odpowiedz

  Witam Piotrze,

  Njabardziej interesują mnie tematy związane z następujacymi zagadnieniami:
  Sekrety delegowania i outsourcingu – niech inni robią wszystko za Ciebie.
  Zarabianie w internecie: od zera do milionera.
  Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę.

  W takiej właśnie kolejności. Po pierwsze włąsny biznes daje niezależność pod warunkiem umiejkętnego wykorzysytywania dźwigni czasu i ludzi orach icvh umeijętności. Po drugie możemy obecnie wyłowić naszych klientów z sieci wiedząc jak to zrobić i znowu wyjkorzystać tutaj dźwignię. Po trzecie jak to już zrobimy to dobrze by było 80% rzeczy w biznesie zautomatyzować nie tracąc na jakości obsługi klienta, a pozostałe 20% obsługiwać ludźmi, którzy wiedzą co mają zrobić a my bedziemy mogli dalej uwalniać naszą kreatywność w biznesie. Rozwijając go w ten sposób dajemy sobie i innym również szansę rozwoju bez wpływania na czerwone oceany konkurencji.

  Notabene pzostałe tematy też wydają się atrakcyjne… No cóż prosiłeś jednak o wybór. Pozdrowienia serdeczne i prośba o jeszcze więcej inspiracji.

 39. Przemek 9 listopada 2010 w 08:24 - Odpowiedz

  Jak dla mnie temat 9 o NLP, lub 5 Copyrighting, to jest chyba moje brakujące ogniwo.
  Pozdrawiam

 40. anna 9 listopada 2010 w 06:15 - Odpowiedz

  Witaj,Twoje propozycje tematów ciekawe…jednakże czy można poruszyć tylko jeden temat? Mam wątpliwości.Ja widzę,że każdy temat jest ściśle powiązany z każdym następnym.Nie potrafiłbym mówić o jednym,nie poruszając tematów obok.
  A może,wszystko dla ….
  1.małych
  2.średnich
  3.dużych przedsiębiorstw /działalności gospodarczych
  A może,wszystko dla….
  1.rozpoczynających
  2.działających,chcących udoskonalić
  3.rozbudowa działalności,która jest w stagnacji….
  Przepraszam,za przewrócenie pytania….ale wszyscy doskonale wiemy,że nie sposób wskazać “granicy tematu”-a trudno nazwać dane szkolenie poruszając różną tematykę.
  Pozdrawiam Marek

 41. Aleksander 9 listopada 2010 w 01:17 - Odpowiedz

  Jak ty potrafisz wciągnąć do dyskusji, mistrzu! Już po 2 w nocy, a nie mogę nie napisać parę słów. 5) 6) 7) Oto tematy! Od magicznego, uwodzącego słowa do miliona w kieszeni – tej sztuki nas naucz. Pa.

 42. Izabela.Butterflyeffect 9 listopada 2010 w 00:31 - Odpowiedz

  (7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera, jako nr 1 a dlaczego? szczerze mówiąc patrzę czysto z perspektywy młodej mamy 😉 wolałabym sama sobie być szefem (no prawie, bo firma jest na męża 😉 ,zarabiać ale też mieć mozliwość poświęcić dziecku i rodzinie odpowiednią ilość czasu (a nie tracić go np. na codzienne dojazdy do pracy i z pracy-po 3h), wiem, że to nie jest tak hop, w końcu nie odrazu Rzym zbudowano, ale z czasem… no i tu drugi temat się wiąże jaki by mnie interesował (3) Jak zarządzać czasem po 17 i skutecznie wypoczywać w weekendy.
  Pozdrawiam,
  Izabela

 43. Sebastian 8 listopada 2010 w 23:51 - Odpowiedz

  Piotrze z tego wszystkiego wyszło mi 142 🙂 Już wyjaśniam.

  Jak sam wiesz jak najszybciej trzeba kogoś zatrudnić (temat 1). Aby firma się szybko rozwijała można skorzystać z wiedzy i czasu innych ludzi i zlecić pewne czynności innym (temat 4). A byś ty mógł rozwijać swoje biznesy nie możesz poświęcać całego czasu dla jednej firmy więc najlepiej rozkręcić maszynę i niech się kreci (temat 2) a Ty dzięki temu masz czas na następne 142 🙂 itd itd ….

  Pozdrawiam.

 44. Michał Skalik 9 listopada 2010 w 00:46 - Odpowiedz

  Witaj Piotrze,

  Mnie w tej chwili najbardziej interesuje temat 5: Sztuka pisania tekstów reklamowych i copywritingu, który sprzeda Twój produkt.

  Pozdrowienia.

 45. DAGI 8 listopada 2010 w 22:33 - Odpowiedz

  witaj,
  wybieram temat: 9) Mentalność szczęścia i sukcesu, dlatego, że zajmuję się tym od pewnego czasu i pragnę uczyć ludzi, jak można wykorzystać wiele czynników osobowych, własnych doświadczeń życiowych czy nawet środowisko, w którym się przebywa – do tego, aby układając swoje życie, rozpoczynając działalność gospodarczą, budując swoje imperium biznesowe i dziedziczne – posiąść lub rozbudować mentalność człowieka osiągającego szczęście i sukces. Tak, to moja pasja, o której dowiedzą się ludzie, którym zależy na zmianie niepowodzeń w sukcesy. Wszyscy jesteśmy podobni do siebie, różnią nas tylko płeć i mentalność. Do tej pory ludzie niewiele zmieniali, dzisiaj nie boją się nawet zmiany płci. Wszystko można zmienić, a jeśli ktoś bardzo chce osiągać szczęście i sukces w dowolnej dziedzinie życia, to może nie tylko czytać u Ciebie o tym, ale może pisać na mój priv.mail (dagmara68@op.pl), odpowiem na każdy, ponieważ przygotowuję stronę i specjalny program, esencję porad będzie tam można znaleźć a każdemu odpowiem osobiście. Obecnie zajmuję się pracą badawczą dotyczącą biznesmenów, jestem socjologiem i pedagogiem, dlatego temat ten jest mi najbliższy i najwięcej mam do powiedzenia w sferze sukcesu i osiągania szczęścia. Mam nie tylko doświadczenie z dziećmi i młodzieżą w tej kwestii, ale także z dorosłymi, bogatymi i najbiedniejszymi….każdy ma takie same możliwości osiągania tego, czego pragnie, ale to kwestia mentalna, nikt nas nie uczył, jak mentalnie radzić sobie z problemami, kłopotami itp. Nauki dotyczące mentalności to jest to, czego szukam, odkrywam, kierunkuję, bowiem każdy z nas chce być piękny, mądry i bogaty…

 46. Małgorzata 8 listopada 2010 w 21:41 - Odpowiedz

  Zarabianie w internecie: od zera do milionera to jest to, co mnie interesuje teraz najbardziej.
  Będąc na urlopie wychowawczym trudno pogodzić prowadzenie firmy (poza domem) i jeszcze naukę popołudniami ze starszym dzieckiem.
  Najlepsza opcja dla mnie to zarabianie przez net i najlepiej zautomatyzowane, czyli temat nr 2.

 47. adamani 8 listopada 2010 w 21:28 - Odpowiedz

  Dla ludzi których sukces w biznesie zależy od wielopoziomowej współpracy z innymi partnerami, podwykonawcami lub pracownikami niewątpliwie bardzo ciekawe będzie profesjonalne rozwinięcie zagadnienia nr 4 – Sekrety delegowania i outsourcingu ….. . Dotyczy to także ludzi prowadzących różnorakie usługi od wielu lat, którzy odnieśli sukces z wykorzystaniem starszych, tradycyjnych metod nie stosując jeszcze na dużą skalę rozwiązań w dziedzinie komunikacji internetowej, e-marketingu czy NLP. Temat nr 4 umożliwia także nawiązanie ,,dialogu pokoleniowego” i umiejętne przekazywanie swojego doświadczenia młodszym partnerom/pracownikom bez tworzenia niepotrzebnych problemów.

 48. forest 8 listopada 2010 w 21:23 - Odpowiedz

  “Mentalność szczęścia i sukcesu” uważam za numer jeden gdyż jest on kręgosłupem wszystkich tematów które napisałeś. Zapoznanie się i zgłębienie a w szczególności przekucie tej postawy w działanie jest kluczem do sukcesu. Jest pierwszym szczeblem drabiny sukcesu, który niestety jest często bagatelizowany.

 49. Łukasz Stocki 8 listopada 2010 w 20:58 - Odpowiedz

  Najbardziej się do mnie uśmiechają 2 i 3 🙂

 50. Katarzyna Wożniak 8 listopada 2010 w 19:21 - Odpowiedz

  Witaj Piotrze.Najbardziej zainteresował mnie temat 2 Jak zamienić firmę w automatyczną maszynę do zrobienia pieniędzy…myślę że jest to marzeniem wielu ludzi.Pracujesz ciężko ale i mądrze,można dużo w tym temacie zrobić. Drugi temat ,który też mi się spodobał to 7 Od zera do milionera,ładnie to brzmi,Wierzę,że jeśli masz konkretną wiedzę i wiesz jak ją wykorzystać w praktyce to jest możliwe zmienić życie i pracę na lepsze.Myślę że będą tacy co osiągną 1.000 000zł w 1 dzień jest to kwestia czasu i liczb .Ty już rzuciłeś wyzwanie,a więc wg. wiary Twojej….. P.S.Ja dopiero zaczynam w internecie,ale moje marzenia sięgają do GWIAZD.

 51. Joznal 8 listopada 2010 w 19:13 - Odpowiedz

  Interesują mnie tematy 2 i 7. Łączę pozdrowienia.
  Józef Nalepa.

 52. Joanna 8 listopada 2010 w 19:55 - Odpowiedz

  Pewnie ze względu na moją branżę, mnie osobiście podoba mi się temat 8, czyli Ogień i woda, kiedy iść na żywioł, a kiedy planować – to nie jest takie proste, zwykle zalecanymi metodami jest ścisłe planowanie, ale dla osób z reguły działających spontanicznie jest to trudne i nienaturalne. Poza tym pójście na żywioł też wymaga energii i odwagi, i wcale nie jest łatwe a często potrzebne.
  Fajny jest też temat 3, czyli zarządzanie czasem po 17 – gdy życie prywatne plus hobby i plany rozwojowe dzieją się w satysfakcjonujący sposób, to łatwiej i przyjemniej się pracuje.
  Ale chyba najbardziej podoba mi się temat 4 Sekrety delegowania i outsorsingu, szczególnie ze wskazaniem na konkretne rozwiązania. Ja widzę Piotrze, że proponujesz na swoich stronach coś w tym stylu, ale dalej myślę, że jest tu duże pole do popisu. Bo delegować trzeba umieć, i wiedzieć jak i komu. A taki temat to też potencjalny kierunek dla firm czy osób, które chcą dostarczać takich outsoursingowych rozwiązań. Za chwilę w naszym internecie będzie mnóstwo wyedukowanych osób na temat tego jak robić marketing, squeeze page, product lounche, ale ciekawe czy tyleż samo będzie praktyków stosujących te rozwiązania. Z jednej strony czasem trzeba dupę ruszyć, przysiąść i samemu wszystko zrobić i to jest wtedy fajne. Jednak wiele osób ma problem z działaniem i część mogłaby chcieć wdrożyć te pomysły, a jednak nie ma własnego pracownika czy pracowników. Zresztą sama balansuję zastanawiając się, co zlecić, co zrobić sama. Na przykład w kwestii strony internetowej, miałam sympatycznego człowieka robiącego strony w joomla, natomiast nie miał on styczności z materiałami Piotra Majweskiego, ideą squeeze page etc. Więc sama wizja tłumaczenia tego wszystkiego, gdy sama nie jestem wcale w tym biegła i nie mam doświadczeń, mnie odstraszała. I znalezienie np. takiej firmy jak UGO.pl było balsamem dla mojej duszy, że nie tylko nie muszę tłumaczyć, ale i raczej oni mi coś doradzą, bo sami te metody stosują, wiedzą o co chodzi i do tego mogą to wdrożyć klientowi. Mam wrażenie, że podobnie mogłoby być ciekawie dla kogoś, kto przeszedł ścieżkę i wie jak to robić z zajęciem się całym product lounchem dla kogoś innego, szczególnie w innej branży.
  Pozdrawiam,
  Joanna

  P.S. A kontrolowanie mas? Trochę odstrasza, to działanie jak narkotyk trochę uzależniające ludzi, ale może się mylę. Ciekawa jestem jaka filozofia stoi za tym, że człowiek jest inteligentny, odpowiedzialny i myślący, czy że jest bezmyślny i podatny na kontrolę. Bo od tego zależy, jaki świat tworzymy stosując daną metodę, każdą zresztą metodę.

 53. Anna 8 listopada 2010 w 18:34 - Odpowiedz

  Mnie najbardziej przydało by się coś na temat:
  (4) Sekrety delegowania i outsourcingu – niech inni robią wszystko za Ciebie.

  Lubię robić wszystko własnoręcznie a tak na dłuższą metę się nie da więc wolała bym umieć zlecać innym to co mogą zrobić prawie tak dobrze jak ja :).

 54. Rafał Ostrowski 8 listopada 2010 w 18:17 - Odpowiedz

  Witaj Piotrze!
  Mnie najbardziej interesują następujące tematy:
  (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę
  (4) Sekrety delegowania i outsourcingu – niech inni robią wszystko za Ciebie
  (7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera
  (9) Mentalność szczęścia i sukcesu
  Współpraca z ludźmi na wielu różnych poziomach pasjonuje mnie najbardziej i wiem, że łączy się to nierozerwalnie z mentalnością (9).
  A internet.. cóż, wiem, że masz tutaj coś do powiedzenia i chciałbym to usłyszeć 😉
  Pozdrawiam

 55. Rafał Kujawa 8 listopada 2010 w 17:51 - Odpowiedz

  “(5) Sztuka pisania tekstów reklamowych i copywritingu, który sprzeda Twój produkt

  (10) Kontrolowanie tłumów i sprzedawanie masom”

  Jeśli, pojawi się warsztat o tytule jednym z powyższych – piszę się na niego! Długo zastanawiałem się, który temat byłby dla mnie bardziej interesujący dlatego stwierdziłem, że podam oba.

  Pozdrawiam

 56. Andrzej 8 listopada 2010 w 17:36 - Odpowiedz

  Witam

  Wszystkie tematy są ciekawe i przydatne. Z ich wszystkich wybrałbym numer 2 o automatyzacji z biznesie, gdyż właśnie o nią chodzi, gdy się buduje firmę zazwyczaj, z wyjątkiem ludzi, którzy chcą sami świadczyć usługi.

  Jest to temat i ciekawy i trudny do ogarnięcia dopóki samemu się choć raz tego nie zrobi, więc warto o nim się dowiedzieć jak najwięcej :).

  Pozdrawiam 🙂
  Andrze

 57. mirosław 8 listopada 2010 w 17:02 - Odpowiedz

  interesuje mnie temat 7-w tym temacie utopiłem bezmyślnie sporo kasy

 58. Przemek 8 listopada 2010 w 16:21 - Odpowiedz

  Najciekawsze tematy:

  (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę
  (4) Sekrety delegowania i outsourcingu – niech inni robią wszystko za Ciebie

 59. agata 8 listopada 2010 w 15:43 - Odpowiedz

  Przychylam się do stanowiska a Romana Torkowskiego (2), wiedzy szukają nie tylko ci co już są w trybach biznesu, ale jest coraz większą grupa wychodzących ze strefy własnego komfortu, który sobie przez długie lata starannie budowali, wszystko zaczyna się od zera, samemu wiele trzeba zrobić, nauczyć się by miało to sens, na zlecani prac innym przyjdzie czas, ale takie możliwości trzeba sobie najpierw wypracować, to co jest mentalnie potrzebne by ruszyć jak się chce można łatwo znaleźć, ale potrzebne też praktyczne umiejętności o których Roman pisze, dochodzenie do wszystkich technicznych sposobów to szalona droga przez piasek, żwir, kamienie i głazy bosymi stopami, na końcu jest cel, ale w pojedynkę bez asekuracji ją przejść to niezły wyczyn, w naszych realiach można się poczuć jak po zdobycia Himalajów, hmmm…to jest możliwe 🙂

 60. Marek 8 listopada 2010 w 15:40 - Odpowiedz

  Witaj!

  Ja nietypowo: (3) Jak zarządzać czasem po 17 i skutecznie wypoczywać w weekendy, a dlaczego:

  a) Pozostałe tematy, o którym wspomniałeś zostały już bardzo mocno rozwałkowane w sieci, tak więc trudno byłoby być twórczym..
  b) Na swoim ostatnim wideo, gdzie zaprezentowałeś swoje życie prywatne udowodniłeś że potrafisz łączyć życie prywatne i biznesowe – może i temat jest opisany już w sieci, jednak w większości piszą sami teoretycy, Ty możesz opowiedzieć nam na swoim przykładzie (a to ogromna różnica)
  c) Jestem strasznym pracoholikiem to raz… …..a dwa specyfika pracy w internecie powoduje że często trzeba długo czekać na efekty i ciężko przed “17” czy w weekend stwierdzić, że ma się wszytko zrobione.

  Ps. A może szkolenie w zakresie “Moralność a prowadzenie biznesu – jak to połączyć”.

 61. Bartek 8 listopada 2010 w 15:17 - Odpowiedz

  Moim Top3 (moj ranking) byłoby:
  (7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera

  (3) Jak zarządzać czasem po 17 i skutecznie wypoczywać w weekendy

  (5) Sztuka pisania tekstów reklamowych i copywritingu, który sprzeda Twój produkt

  Tematy poniekąd związane ze sobą, zarządzanie sobą w czasie – budowanie (sposoby i możliwości) źródeł pasywnego dochodu i dążenie do rozpoczęcia lub rozwinięcia sprzedaży w sieci. Dodatkowo dobrze pisane oferty + squeeze pejdże to podstawa sukcesu.
  Ogólnie rzecz ujmując emarketing, czyli to co tygryski lubią najbardziej.
  Pozdrawiam

 62. Magdalena 8 listopada 2010 w 15:10 - Odpowiedz

  Witam Serdecznie !
  Jedyneczka jest dobrym tematem, ale nie w tej kolejności ponieważ można sobie szukać partnerów wtedy gdy juz czymś okejowskim się faktycznie trafnęło w dyszkę .. to za chwilę..
  Dwójka fajnie brzmi i każdy by tak chciał , ale troszkę potu .. na początek..pozwoli lepiej posmakować późniejszy sukcesik albo i sukces?
  Trzy mnie zastrzeliło i padłam .. tak leżałam aż wreszcie podniosłam głowę i przeczytałam czy ja się aby nie omyliłam?
  Tak !! to samo drogim razem co pierwszym przeczytałam.. Jak na razie mamy faworyta !!
  Lecimy dalej..
  Cztery.. spaść na cztery łapy po tamtym szoku .. jest ok , to jest walka faworytów.. Dalej ?
  Co tam ? Piona ! Panie Michale i Pani Lideczko Kochani !! Ale wy macie pomysły !!!
  No przyda się .. przyda .. na pewno… Co wiecej ?
  Szóstka .. BRRR ale to brzmi echemmmmm .. co? potrójnym.. lećmy dalej..
  Siedem !!! Wspaniale .. Intuicja podpowiada mi to Będzie fantastyczne szkolenie .. ale biegniemy dalej , czas to kasa..kasa to przyjemności .. przyjemności to wolny czas.. no kurcze… tak !! zakochałam się chyba w tej trójce !!!
  Osiem.. nieskończoność .. trochę mi moją trójkę nadgryzło.. wzięło mnie chyba ..Ale Cesarska dziewiątka.. Jejku…Jejku… Nie wiemy o tym nic i dlatego tak jest nam trudno i ten sukces i szczęście .. to z niewiedzy… Dobre , dobre… Już się streszczam !
  Dyszka dla mnie kulą w płot , ale temat jest pożyteczny .. na troszkę następny czas.. ok?
  Jedenastka .. mistrzowskie jedynki .. Bardziej niż cokolwiek innego potrzebny jest ten temat jak nie wiem co , ale jednak nieskończenie mądra ósemka za lub przed trójką .. nie zmienię zdania .. przynajmniej dzisiaj !!
  “Zarąbałam” się nie raz .. już mam za sobą lata świetlne prowadzenia ” biznesów”..
  Zabiła mnie rutyna i ciągły brak czasu .. dnia nie starczało.. nie było kiedy się cieszyć życiem , dziećmi .. nawet trudno było skapować .. nie mi , ale mężowi ( eks ) ile i jakich tych dziecków mamy i co i gdzie i jak .. no pewnie przesadzam .. ale tak trochę muszę “przerysować” , aby się z wyboru mojego jakoś wytłumaczyć ..
  No bo na co nam dobra , z których nie umiemy i nie mamy kiedy korzystać ?
  Robimy coś dla rodziny tylko jakoś ona tego nie może – dziwnie ! zauważyć..
  pierwsze miejsce 8 !!!
  drugie 3 .. chociaż się pokrywa deczko..
  trzecie 7 .. i dziękuję oraz pozdrawiam !!

 63. donina 8 listopada 2010 w 14:41 - Odpowiedz

  Temat 7 i 5.
  Pozdrawiam

 64. shamrock 8 listopada 2010 w 14:37 - Odpowiedz

  Jaki kierunek teraz obrac? Oczywiście że ten właściwy:) Tworzenie dobrych szkoleń idzie Tobie Piotrze bardzo dobrze a przy tym potrafisz je b.dobrze sprzedac. I może taki kierunek jest właściwy, powiązanie jednego z drugim. Przy okazji to i my się czegoś nauczymy od Ciebie:)

 65. energotech 8 listopada 2010 w 14:20 - Odpowiedz

  Witam,
  Jestem za tematem (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę.
  Rozkręcić biznes, a potem tylko spijać śmietankę – ideał.
  Mam nadzieję, że nie tylko o sferę czysto “techniczną” tego zagadnienia chodzi autorowi.

 66. Grzegorz 8 listopada 2010 w 14:18 - Odpowiedz

  1) Interesuje mnie temat (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę. Oczywiście najważniejszym celem jest 1 część tego tematu:) Fajnie byłoby “łyknąć trochę wiedzy technicznej”

  2) Na dugiej pozycji mocno przydatna umiejtność: (5) Sztuka pisania tekstów reklamowych i copywritingu, który sprzeda Twój produkt

 67. Marek 8 listopada 2010 w 14:12 - Odpowiedz

  Osobiście wybieram temat 5 tj. “Sztuka pisania tekstów reklamowych i copywritingu, który sprzeda Twój produkt”. Uważam, że jest to podstawowa umiejętność, od której zależy wysokość dochodów firmy zajmującej się sprzedażą internetową. Bardzo chętnie nauczyłbym się tej sztuki…

 68. Maciej Mazur 8 listopada 2010 w 14:01 - Odpowiedz

  Witam 🙂
  Od jakiegoś czasu śledzę już Twoje działania i muszę przyznać że jestem pod sporym wrażeniem!
  Tematy 2 ,6,7 są moimi propozycjami. Dlaczego?
  Ponieważ są to zagadnienia, które żywo mnie interesują i wierzę że ciekawa wiedza na te tematy może przyczynić się do większej skuteczności moich działań:)

 69. Robert 8 listopada 2010 w 14:01 - Odpowiedz

  Wybrałbym bym ten (9) Mentalność szczęścia i sukcesu. Dlaczego? Sam wiem i doświadczam, że odpowiednia postawa mentalna, nie tyle techniki socjotechniczne (NLP) pomagaja w sukcesie i szczęściu. Niestety niewiele osób rozumie, że najpierw trzeba zrewidowac swoje spojrzenie na świat, oczekiwania od niego i ludzi.

  Jeżeli bedę miał mentalność szcześcia i sukcesu to będę na pewno zabiegał, aby inni byli szczesliwi i mieli sukces. Postawa winer-winer. Z taka mentalnością można dostarczać produktów, usług, które poprawiają jakość mojego życia i moich bliskich klientów…

  Staje się to prostsze do przekazania, sprzedania, bo…żyjesz tym…

  Jak taką mentalność “wprogramować sobie” może bc nie łatwe, bo najpierw trzeba “rozkodować programy sabotujace” szczęście i sukces. A takimi programami jesteśmy niestety powszechnie przesiaknieci…

  Byłbo to zapewne szkolenie bardziej z zakresu psychologii i technik zaprogramowania na sukces ? Uważam, że byłoby to bardzo przydatne szkolenie.

  W dalszej kolejności proponuje 4 i 8
  8 byłaby świetna dla mnie, bo pasja odrywa mnie od spraw przyziemnych;)

 70. Kasia 8 listopada 2010 w 14:00 - Odpowiedz

  Hmm, wszystkie tematy sa ciekawe, ale najważniejsze w tym momencie dla mnie są:

  (7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera – ponieważ mam dość etatu i chcę wziaść sprawy w swoje ręce, tylko..nie bardzo wiem, jak się za to zabrać tj. zarabiać w internecie.

  (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę – powiązany z pierwszym. Ponieważ uważam, że są przyjemniejsze rzeczy w życiu niż pracowanie do 65 roku życia i emerytura, która jest coraz bardziej niepewna. Aby mieć pewność, że na starość nie zostanę z ręką w nocniku….

  (4) Sekrety delegowania i outsourcingu – niech inni robią wszystko za Ciebie – ponieważ to dla mnie problem zlecanie zadań innym osobą, to chyba wynik chęci kontrolowania wszystkiego 🙁 może się tego oduczę.

  Równie ważny byłby dla mnie temat 5 i 11.

 71. Mirek Mytyk 8 listopada 2010 w 13:54 - Odpowiedz

  “Sztuka pisania tekstów reklamowych i copywritingu, który sprzeda Twój produkt” Krótko, bo bez oferty nie ma sprzedaży.

 72. shamrock 8 listopada 2010 w 13:53 - Odpowiedz

  Także zaciekawiło mnie to szkolenie:(2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę 🙂 brzmi to bardzo zachęcająco dla każdego. No bo kto by nie chciał poznac takich tajników? Jednak nie sądzę aby w takim szkoleniu ujawniało się kwestie czysto techniczne o których pisał Roman Torkowski?
  Raczej coś w rodzaju automatyka jak np. autorespondery czy narzędzia pakietu biurowego.

  (11) NLP – sekrety komunikacji w biznesie. Samo w sobie to bardzo interesujące.
  Taki temat można bardzo fajnie rozbudowac o kolejne moduły szkoleniowe np.:
  * praktyczną psychologię marketingu i sprzedaży
  * skuteczną strukturę tekstu marketingowego i prezentacji handlowej
  lub radzenie sobie z zastrzeżeniami klienta.
  Znając Ciebie Piotrze będzie to zapewne coś nietuzinkowego.

 73. Ireneusz 8 listopada 2010 w 13:43 - Odpowiedz

  (3) Jak zarządzać czasem po 17 i skutecznie wypoczywać w weekendy

  Nie dla siebie, a dla znajomych, którzy mogli by po godzinach pracy zająć się zarabianiem dodatkowych pieniędzy 🙂

 74. reska 8 listopada 2010 w 13:33 - Odpowiedz

  Proponuje 5,6, dlaczego?, bo dopiero chcę zacząć łykam wspaniale podaną nową wiedze i nie mam jeszcze sprecyzowanego kierunku działania. Szalenie podoba mi się reklama video. Przegapiłam pierwszy wykład i brak mi podstaw.

 75. Sylwek Kalinowski 8 listopada 2010 w 14:29 - Odpowiedz

  1,2 oraz 4.
  Jakbys Piotrze napisal kilka slow dlaczego warto delegowac, zatrudniac i ze to nie jest tylko koszt ale zysk to mysle ze spora grupa ludzi tez by to wybrala.
  Wiele osob niestety przez pryzmat zatrudniania widzi zazwyczaj tylko koszty. A to nie jest do konca tak.
  Zalozmy ze miesiecznie na czysto Twoj biznes generuje 5 tys zl to przy zalozeniu ze dziennie pracujesz 8h i 25 dni w miesiacu to godzina Twojej pracy kosztuje 25zl.
  Dlaczego zatem nie dac komus 10zl na godzine i oddelegowac to z czym zmagamy sie codziennie? (np. czynnosci ktore musimy dzien w dzien powtarzac) wtedy mozemy ten wolny czas przeznaczyc na rozwoj biznesu a nie na np. obsluge klientow (mozemy to przeciez oddelegowac)

 76. Lidia Rączka 8 listopada 2010 w 13:20 - Odpowiedz

  (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę
  Chyba to jest najciekawsze, w końcu w każdym z nas jest potrzeba poczucia bezpieczeństwa.
  Ten temat pozwala dać odpowiedź na to jak mieć stabilny dochód pasywny, a czas wolny, który dzięki temu wygospodarujemy można przeznaczyć na to co się lubi (w końcu można tez na ulubioną pracę, ale już bez poczucia, że jest to niezbędne do życia)

 77. Łukasz 8 listopada 2010 w 14:20 - Odpowiedz

  (10) Kontrolowanie tłumów i sprzedawanie masom, Sądząc po jakości 1 kursu który sprzedawałeś to chciałbym żebyś to zorganizował. ponieważ jesteś praktykiem a nie teoretykiem. Więc mogło by być genialna niezastąpiona wiedza.

 78. Rycho 8 listopada 2010 w 13:06 - Odpowiedz

  sugeruje tematy @ i powiązany z nim temat 4. Pozdrawiam

 79. zoosiaczek 8 listopada 2010 w 13:06 - Odpowiedz

  Dla mnie osobiście najciekawiej wygląda temat: Jak prowadzić rozmowę rekrutacyjną i wybrać odpowiednią osobę do pracy. Każdy z nas przeszedł pewnie przez nie jedno szkolenie “jak odnieść sukces w biznesie”, lecz zapominamy co zrobimy jak już odniesiemy ten sukces bo przecież nie możemy do końca prowadzić wszystkiego samemu, przydałby się wtedy nam ktoś do pomocy czyli pracownik. I tu stajemy przed dylematem jak wyłowić tę jedyną “perełkę” która pomoże nam w pracy. W książce R Kiyosaki Bogaty Ojciec Biedny Ojciec jest fragment o zakładaniu biblioteki komiksów i pada tam stwierdzenie że: – “Próbowaliśmy otworzyć oddział biblioteki, ale nigdy nie
  mogliśmy znaleźć kogoś tak bardzo oddanego i zaufanego, jak siostra Michała.
  We wczesnym stadium działania w biznesie dowiedzieliśmy się, jak trudno znaleźć dobry personel” – i o tym zapomina wielu z nas.

 80. Lukasz G. 8 listopada 2010 w 12:43 - Odpowiedz

  ja jestem za: 2,4,6

 81. PawelRobert 8 listopada 2010 w 12:39 - Odpowiedz

  Ja skłaniam się w kierunku pt.2 – idealne rozwiązanie dla moich powszednich klientów (bezdomni-bezrobotni). W pakiecie mogłoby być jeszcze szkolenie z pt.7.

  A tak spoglądając do swojego wnętrza to podobają mi się te same punkty (i nawet jestem w trakcie ich realizacji), lecz motywacja typu “wcześniejsza emerytura”, wg mnie, jest bardzo dobra dla tych, którzy nie lubią swojej pracy i pracują, bo muszą… bo nie wiedzą, co mogliby robić innego, albo nie maja odwagi to robić, albo nie wierzą, że mogliby na tym zarabiać etc.

  Może więc jeszcze jeden kierunek, typu: “jak odnaleźć pracę, którą się kocha? jak znaleźć siłę i odwagę do działania? i co zrobić, żeby zarabiać na tym duże pieniądze”?

 82. JWilk 8 listopada 2010 w 12:24 - Odpowiedz

  (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę:
  Domyślam się, że nie do końca chodzi o technologię?

  (4) Sekrety delegowania i outsourcingu – niech inni robią wszystko za Ciebie – ktoś już podzielił się wnioskami – owszem, niech robią, ale JAK (najlepiej tak jak ja chcę lub jeszcze lepiej niż sama wymyślilam) to robią jest równie ważne.

  (7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera

  (8) Ogień i woda: kiedy i jak z pasją i pójść na żywioł, a kiedy uruchomić zarządzanie czasem i uporządkowanie? Zasze byłam uporządkowana i zarządzam czasem, dobrze – chyba brakuje mi wyobraźni co do pasji i żywiołu 🙂

  (9) Mentalność szczęścia i sukcesu – bardzo ciekawe, Poleciłabym wszystkim Polakom 🙂

 83. Karolina Kenar 8 listopada 2010 w 12:19 - Odpowiedz

  Mój wybór:
  Jak prowadzić rozmowę rekrutacyjną i wybrać odpowiednią osobę do pracy.
  Uzasadnienie:
  Największą siłą każdej firmy są ludzie- to od doboru właściwego zespołu zależy powodzenie przedsięwzięcia. Znajomość procesu rekrutacyjnego, formułowania oczekiwań, prowadzenia rozmowy, znajomość odpowiednich pytań, które pozwolą zweryfikować rzeczywiste doświadczenie/kwalifikacje/możliwości/osobowość kandydata rozwiąże problem zatrudnienia DOBREGO PRACOWNIKA, który
  – jest pracownikiem zaufanym i kompetentnym -delegowanie zadań właśnie jemu jest uzasadnione bo On zrobi to lepiej ode mnie. Taki komfort pozwala z łatwością dobrze zarządzać swoim czasem po 17 i zdrowo wypoczywać w weekendy,
  – zna się na rzeczy- ponieważ to utalentowany ( np.) copywriter, który NIE został wybrany pospiesznie i byle jak, ale w profesjonalnym procesie rekrutacyjnym. To talent, który zna NLP i sztukę pisania tekstów reklamowych (co pozwala mu kontrolować tłumy) i dzięki temu sprzeda mój produkt masom, uwodząc z sukcesem klientów.
  – jest prawdziwym fachowcem, którego udało się wyłowić z tłumu ( np.) informatyków tylko dzięki skutecznym narzędziom rekrutacyjnym. To osoba, która wie jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli mi przejść na wcześniejszą emeryturę. Posiada także bezcenną (a dla właściciela firmy (np.) humanistki niedostępną) wiedzę na temat zarabiania w internecie.
  Umiejętność zatrudnienia osoby dokładnie takiej, której potrzebuje firma to gwarancja sukcesu.
  Piotrze i Lidio- pójdźcie tą drogą 🙂

 84. Michał R 8 listopada 2010 w 12:11 - Odpowiedz

  “Ogień i woda: kiedy i jak z pasją pójść na żywioł, a kiedy uruchomić zarządzanie czasem i uporządkowanie?” – To temat, który mnie interesuje.
  Sam osobiście i myślę, że każdy człowiek w swoim życiu ma wiele pomysłów, czy to na biznes czy inne projekty, działania.
  Najlepiej byłoby, gdyby te pomysły od razu przynosiły górę pieniędzy… ale to jest bardzo złudne i mylne myślenie.
  Jeden pomysł może wypalić w po dwóch miesiącach, a inny po dwóch latach.

  Rozwinięcie tematu nr 8 moim zdaniem pozwoli zweryfikować i zwiększyć świadomość podejmowanych działań i decyzji.

 85. osobita 8 listopada 2010 w 11:42 - Odpowiedz

  Witam Panie Piotrze,

  Od Dawna czytam, a dziś odważam się skomentować.

  Moje bardzo różne doświadczenia, w wielu firmach, na różnych stanowiskach (od Pracy na akord, poprzez obecną własną działalność) pozwalają mi przypuszczać, a nawet mieć nieposkromiona pewność, że tematy poniższe są najciekawsze:

  Ogień i woda: kiedy i jak z pasją pójść na żywioł, a kiedy uruchomić zarządzanie czasem i uporządkowanie?

  Mentalność szczęścia i sukcesu

  Pierwszy z dwóch jest jakby opisem mojej skromnej osoby. Zdarzają się w moim życiu zawodowym i prywatnym takie chwile, gdy “idę na żywioł”, oraz gdy włączam zarządzanie czasem i uporządkowanie. Często pasja i żywioł skutkują realizacją wspaniałych planów – nie możliwych do zrealizowania poprzez długie planowanie (przynajmniej tak to oceniam z perspektywy). Niestety, nie raz wpadałam w pułapkę żywiołu i pasji i pewności, że będzie wszytko super. Skutki właśnie opłakuje, bo moja ostatnia firma, zamiast okazać się nowatorskim biznesem na lata, padła rażona złym przeglądem lokalnego rynku.

  Drugi temat jest bardzo zbliżony do mojego celu życiowego – pracować, mieć udane życie rodzinne, być szczęśliwym.
  Tylko co to znaczy być szczęśliwym? Są ludzie, którym wystarczy pracy za 1500 netto, 10 letnie autko, wakacje raz na rok w domu teściów nad jeziorem. Niektórzy miarą szczęścia przeliczają ilość zer na koncie. Inni udany sex.
  Kiedy człowiek z pokaźnym kontem czuje, że już dość, jest szczęśliwy? A Żigolo ile dziewczyn potrzebuje zaliczyć? A może najszczęśliwszy jest żebrak, który codziennie szuka sponsora taniego wina marki wino?
  A sukces? Czy jest wtedy, gdy inni Cie podziwiają, czy gdy ty sam siebie podziwiasz? Nie zależnie od zer na koncie i opinii innych, czy zależnie?

  Te dwa tematy wzbudziły moją największą ciekawość.
  Pozdrawiam.

 86. Joanna 8 listopada 2010 w 11:40 - Odpowiedz

  Temat, który mnie zainteresował to nr.4 Sekrety delegowania i outsourcingu – niech inni robią wszystko za Ciebie. Dla mnie temat bardzoi ciekawy, który przy dobrej organizacji pozwala rozbudowywać firmę i nie ponosić większych kosztów z zatrudnieniem pracownika. Ostatnio przymierzałam się, aby skorzystać z firmy zewnętrznyej do umawiania spotkań biznesowych. Chęci miałam i plany duże ale skończylo się na niczym, ponieważ firmy proponują rozliczenia za wykonane telefony, a nie za spotkania : (. Uważam,że gdy dobrze rozplanuje się zadania i dobierze się partnerów, można naprawdę sporo zyskać. Możliwe, ze na szkoleniu będzie kiedy się opłaca, jak szukać itp.

 87. Jakub Kozak 8 listopada 2010 w 11:35 - Odpowiedz

  Większość tematów, jakie zaproponowałeś, można już znaleźć w Internecie. Dobrze by było poszukać czegoś odmiennego, nowego, świeżego i jednocześnie równie przydatnego. Uważam, że stosunkowo słabo znanym trikiem jest delegowanie, a może on bardzo wpłynąć na jakość zarządzania czasem.
  Doradzałbym zająć się więc tematem nr (4): “Sekrety delegowania i outsourcingu – niech inni robią wszystko za Ciebie.”
  Jest to o tyle nowatorskie, że wszyscy wokół reklamują się na zasadzie: “Zrób to już teraz”, podczas gdy ten temat umożliwi wyjście z zaskakującą alternatywą: “Już teraz spraw, że to zostanie zrobione”.. Brzmi kusząco 🙂 Prowadzenie jakiejkolwiek działalności ma to do siebie, że poza robieniem tego, co kochasz, jest wiele innych, niekoniecznie przyjemnych spraw, które trzeba załatwić i które mocno demotywują. Ludzie szukają sposobu, by się zmusić do pracy nad tym, podczas gdy oddelegowanie tej niechcianej pracy często w ogóle nie przychodzi im do głowy, w myśl zasady: “jeśli chcesz aby coś było zrobione dobrze, zrób to sam”. Dobra pora, by zmienić to nastawienie.

 88. Robert Szymczak 8 listopada 2010 w 11:34 - Odpowiedz

  Jest kilka tematow
  ale w kolejnosci najciekawszych moim zdaniem

  (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę
  Oczywiście dlatego, że jest wiele czynności w biznesie które można a wręcz trzeba zautomatyzować jednak pokazuje się że na najprostsze sposoby często najtrudniej “wpaść” lub wydają się bardzo skomplikowane i trodne do realizacji.

  (4) Sekrety delegowania i outsourcingu – niech inni robią wszystko za Ciebie
  To przy często jedno osobowej działalności (w tym mojej) chyba najtrudniejsza sprawa
  boimy się podkradania pomysłów, “sprzedawania” sposobów realizacji wielu czynności które często mogłyby być wykonywane na zewnątrz. Powodów jest pewnie bardzo wiele włącznie z wyuczeniem potencjalnej konkurencji. Jak to zrobić dobrze to ważna, część jak zmienić swoje nastawianie?
  Niewątpliwie w moim odczuciu temat
  (1) Jak prowadzić rozmowę rekrutacyjną i wybrać odpowiednią osobę do pracy
  łączy się z tym, bo zaczynamy się zastanawiać czy już warto kogoś zatrudnić bo tyle rzeczy jest do zrobienia a sami nie dajemy rady zrobic wszystkiego lub na czas.
  Kiedy delegować a kiedy rozejrzeć sie już za pracownikiem gdzie jest granica.
  Dodatkowo może temat jak dobierać firmy czy osoby którym chcemy zlecić czy delegować zadania

 89. halina 8 listopada 2010 w 11:19 - Odpowiedz

  (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę
  (6) Uwodzenie klientów
  (7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera
  (9) Mentalność szczęścia i sukcesu
  10) Kontrolowanie tłumów i sprzedawanie masom
  (11) NLP – sekrety komunikacji w biznesie
  Ponieważ jestem reprezentantem kilku marek obuwia w Polsce, więc z tej listy interesują mnie w/wym. tematy. Wiele czynności w moim biznesie wykonuję na tzw. “czuja”. A że kompetencji nigdy za dużo, więc taki wybór. Pozdrawiam – Halina z Bielska

 90. Ewa 8 listopada 2010 w 11:04 - Odpowiedz

  Witam,

  Dla mnie, zdecydowanie tematy nr.2 i 5. W moim przekonaniu stanowią sedno i istotę, są najbardziej konkretne i rzeczowe. Obok pozycjonowania, to dwie kluczowe umiejętności przedkładające się bezpośrednio na efekty i jakość naszej działalności. Nie jestem profesjonalistą (jeszcze) i nie działam jeszcze w internecie, ale tych tematów jestem pewna i zdecydowanie na nie stawiam. Następny temat w kolejce ustawiam nr.4.

  Pozdrawiam

 91. Andrzej 8 listopada 2010 w 11:02 - Odpowiedz

  Szanowny Piotrze !
  Zacznę może od końca, to znaczy od tego czego nie polecałbym. Otóż tematy związane z NLP, są obecne na rynku w bardzo szerokiej ofercie oraz mocno rozbudowne. W szczególności np u Andrzeja Batki, za pośrednictwem którego pierwszy raz przeczytałem w necie Twoje nazwisko. Było to przy okazji promowania przez Ciebie programu partnerskiego. Jezeli więc zdecydowałbyś się na ten kierunek, to musiłoby to być odmienne od funkcjonujących już na rynku szkoleń, by zgromadzić jakąś większą liczbę zainteresownych. Szkolenia NLP, mają jednak pewną istotną wadę – są dość drogie, co skutecznie powstrzymuje sporą grupę potencjalnych zainteresowanych. Myślę, że nie bez znaczenia jest również brak świadomości co do przydatności technik NLP, w społeczeństwie, w ogóle.
  Jesli chodzi o tematy, które moim zdaniem byłyby kierunkiem pożądanym, to wymienię temat nr 7:”Zarabianie w internecie, od zera do milionera”, temat nr 2: ” Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy”, temat nr 4: “Sekrety delegowania i outsorcingu” .

  Teraz może po krótce wyjaśnię – dlaczego? Otóż, jak każdy z kommentujących patrzę na Twoje propozycje z punktu widzenia własnych, rzeczywistych lub wyimaginowanych, potrzeb. Stąd wybrałem temat nr 7, ponieważ jakiś czas temu zakończyłem działalność w pewnej dziedzinie nie związanej z internetem. Oczywiście, jak to często bywa w takich przypadkach, dokonałem tego z powodu niskiej rentowności, a więc w nie najlepszej kondycji finansowej. Internet jako miejsce znakomite do zarabiania zauważyłem już dość dawno, ale jako człowiek o nienajlepszych nawykach nigdy nie miałem czasu zająć się tym tematem poważnie, bo w swojej działalności, z róznych przyczyn zwykle wszystko robiłem sam i uważam to za duży błąd. Z tego właśnie powodu wybrałem temat nr 4:”Sekrety delegacji i outsourcingu”.
  Z podobnych powodów zainteresowałem się tematem nr 2:”Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy”. Działalnośc gospodarczą prowadzę od początku lat dziewięćdziesiątych, czyli niemal od zaraz po transformacji. Przez te lata kikakrotnie zmieniałem dziedzinę działalności, ale nigdy nie udało mi śię uzyskać pełnej stabilności. Dość szybko zauważyłem, że stosowanymi przeze mnie i innych, metodami nie można się wyrwać z pewnej wysokokości przychodów, ponieważ wszystko robi się na wczoraj, pracuje nieograniczoną liczbę godzin i własciwie nie ma czasu, a nawet jeśli jest czas to nie ma chęci, by szukać nowych mozliwości, czy reagować na zmieniające się nieustannie warunki. NIewielkie zmiany w przepisach lub zachwianie rynku powodowało często zmiecienie firmy z powierzchni. Z tego właśnie powodu atrakcyjnie brzmi dla mnie temat nr 2.
  Na koniec dodam, że jeden z komentatorów celnie zauważył, że mimo iż tego nie widać dość często zdarzają się wypadki, że słuchacze wykładów na konferencjach, czy szkoleniach rozumieją idee gloszone przez wykładowcę, ale brakuje im wiedzy na temat tego jak to zrobić (vide komentarz Romana Torkowskiego). NIe ukrywam, ze ja również miałem podobne odczucia sluchając wykaładów na na ostaniej III CNEB.
  Pozdrawiam Andrzej Szkarłat

 92. levy 8 listopada 2010 w 10:59 - Odpowiedz

  Najbardziej interesują mnie tematy 4 i 11. Czwórka ze względu na coraz większe obłożenie czasem i moją nieufność do delegowania obowiązków. 11tka ze względu na to, że bardzo interesuje mnie ten temat i od ponad roku już się przymierzałem na szkolenie z tego zakresu.
  pozdr.
  k

 93. Dorota 8 listopada 2010 w 10:58 - Odpowiedz

  Najbardziej interesujące mnie tematy to:
  (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę
  (5) Sztuka pisania tekstów reklamowych i copywritingu, który sprzeda Twój produkt
  (6) Uwodzenie klientów
  (7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera
  (10) Kontrolowanie tłumów i sprzedawanie masom
  Są to dość zróżnicowane tematy, ale każdy z nich interesuje mnie tak samo.
  Z niecierpliwością czekam na następny projekt.

 94. Paweł Landzberg 8 listopada 2010 w 10:56 - Odpowiedz

  Po chwili namysłu spośród wszystkich tematów wybrałbym nr 5 – Sztuka pisania tekstów reklamowych i copywritingu, który sprzeda Twój produkt. Choć zapewne inne też byłyby interesujące. Napiszę najpierw może czemu nie wybrałem pozostałych tematów.

  Temat 1. Nie muszę prowadzić takich rozmów. Mam zaplanowanych przyszłych współpracowników.

  Temat 2. Kuszące, ale w razie czego zlecę programiście, aby zautomatyzował to co chcę, aby robiło się samo.

  Temat 3. Po 17 to ja dopiero się rozgrzewam. Nie mam problemów z organizacją. A w weekendy raczej też pracuję.

  Temat 4. Niespecjalnie mi podchodzi ten temat. Po prostu zleca się i tyle. Najlepiej mieć stałych zaufanych wykonawców.

  Temat 6. Niespecjalnie wiadomo co się kryje pod tym tematem. Choć jeśli chodzi o tematy damsko-męskie to systematycznie jakby to powiedzieć uwodzę swoją grupę docelową – jest tam wiele kobiet. Jak to się mówi “przez serce do sprzedaży”… a nie to chyba jakoś inaczej było 😀

  Temat 7. Zbyt ogólny. Kojarzy się z kursem w stylu “zrobię z Ciebie milionera w kilka chwil”. Wolę konkrety z wąskich grup tematycznych.

  Temat 8. Jestem zorganizowany i rozsądnie gospodaruję czasem.

  Temat 9. Szukam bardziej technicznych rzeczy.

  Temat 10. Interesujący temat – zwłaszcza po Twoim komentarzu Piotrze. To byłby drugi temat w kolejce wybrany przeze mnie.

  Temat 11. Wydawać by się mogło, że dobrze komunikuję się z potencjalnymi klientami. Nikt nie psioczy na mnie, a i wiele wdzięczności okazuje moja grupa docelowa.

  Wybrałem temat 5, bo: bez dobrego teksu ciężko coś sprzedać. Dobry tekst potrafi sprzedać osobie, która początkowo nie chciała kupić produktu. Po za tym wszystkie techniki sprowadzania klientów w ostatnim etapie prowadzą na stronę sprzedażową – jeśli jest lipna to nasze starania mogą w dużej mierze iść na marne. Oczywiście copywriting także stosowany w różnych działaniach marketingowych może przynieść ciekawe rezultaty.

  Aktualnie szukam wiedzy odnośnie promocji na Twitterze i Facebooku – powoli będę starał się wkraczać w te obszary i chciałbym to robić skutecznie, ale Copywriting też zawsze się przyda.

 95. Krzysiek 8 listopada 2010 w 10:55 - Odpowiedz

  Witam, mnie przypadły do gustu trzy tematy:
  (10) Kontrolowanie tłumów i sprzedawanie masom – zdecydowanie najciekawszy pomysł i chyba nie ma na polskim rynku tego typu szkoleń.
  (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę – dużo osób zakłada własne firmy, mało z nich wie jednak jak nimi zarządzać i jak pokonać barierę pomiędzy byciem swoim własnym pracownikiem, a osiągnięciem pasywnego dochodu ze swojego biznesu.
  (7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera – temat już obecny w różnych ofertach szkoleniowych, choć z pewnością niezwykle interesujący dla wielu osób.
  Pozdrawiam.

 96. Marianna 8 listopada 2010 w 10:44 - Odpowiedz

  Bardzo podobają mi się punkty z zawartością 2, 3, 5, 7 i 11.
  Przydadzą się nie tylko w e-biznesie.
  Pozdrawiam.

 97. Radosław 8 listopada 2010 w 10:41 - Odpowiedz

  Moim zdaniem z tematów NLP lepiej zrezygnować bo oklepane.

  Ja chętnie skorzystałbym z takich tematów:

  (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę

  (4) Sekrety delegowania i outsourcingu – niech inni robią wszystko za Ciebie

  (5) Sztuka pisania tekstów reklamowych i copywritingu, który sprzeda Twój produkt

  (7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera

 98. Marianna 8 listopada 2010 w 10:41 - Odpowiedz

  Kilka punktów bardzo mi się podoba np. 2, 3, 5, 7, 11.
  Bardzo przydają się nie tylko w e-biznesie.
  Pozdrawiam.

 99. Janusz Król 8 listopada 2010 w 10:33 - Odpowiedz

  Dla mnie najciekawszy wydaje się temat drugi

  2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę

  chociaż jeśli obejmie się go całościowo to obejmie to wiele innych,
  ze względu na moją pozycję naciekasze są dla mnie informacje dla początkujących i średniozaawansowanych

  pozdrawiam

 100. Pro12 8 listopada 2010 w 10:22 - Odpowiedz

  Zdecydowanie temat 7 od zera do milionera.

  Zaczynałem moja przygodę z marketingiem internetowym rok temu od udziału w PP Złotych Myśli. Po pół roku, moje prowizje mimo włożonej pracy i kilkunastu stronom internetowym wynosiły niewiele ponad zero.
  Zauważyłem wtedy jedną prawidłowość (i popraw mnie jeśli się mylę) na PP Złotych Myśli zarabiają przede wszystkim Złote Myśli traktując partnerów jak klientów, a to moim zdaniem jest nie fair.
  Podobna sytuacja jest w CNEB Piotra Majewskiego. Nie zachęca to do współpracy kiedy partner traktuje współpartnera jak klienta myśląc że ten o niczym nie wie. Na 10 wysłanych emaili do mnie 5 było z oferta kupna kursu, książki, skryptu potrzebnego do zwiększenia sprzedaży. Chyba nie o to chodzi.
  Dopiero tutaj mam wrażenie, że jestem traktowany jak partner a nie klient. Rozumiem że za niektóre rzeczy trzeba zapłacić ale bez przesady.
  Dlatego jestem za tematem nr7, może pan Piotr pokaże jak zacząć i rozwijać biznes w internecie bo jak pisał jeden z przedmówców bez solidnej podstawy tylko błądzimy i marnujemy nasz czas i potencjał.

  Pozdrawiam
  Artur

 101. andrzejmachura 8 listopada 2010 w 10:17 - Odpowiedz

  moj typ:
  Jak prowadzić rozmowę rekrutacyjną i wybrać odpowiednią osobę do pracy.

  jak jeden z moich przedmowcow powiedzial wiekszosc czynnosci wykonuje sie w firmie samodzielnie jesli to na poczatek mala firma, ale czy nie lepiej przeprowadzic rozmowe, wybrac i zatrudnic wlasciwa osobe na stanowisko pracy?
  mamy mniej obowiazkow dotychczasowych i wiecej czasu na inne kwestie na ktore brakowalo nam do tej pory rąk.
  jakie sa dodatkowe korzysci: wiecej czasu dla rodziny, -tworzymy zespol pracownikow (lepszy kompfort pracy), -dajemy miejsce pracy, -etc.

  pozostale tematy, ktore Piotrze proponujesz rowniez uznaje za istotne, ale ten powyzszy wydaje mi sie oryginalny jesli oczywiscie Twoj poradnik bedzie na maxa wycisniety.

  pozdrawiam i powodzenia i dalszych sukcesow zycze.
  /andrzej

 102. Hanna 8 listopada 2010 w 10:01 - Odpowiedz

  Jestem ZA następującymi tematami

  5) Sztuka pisania tekstów reklamowych i copywritingu, który sprzeda Twój produkt
  7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera
  2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę

 103. Aga 8 listopada 2010 w 09:46 - Odpowiedz

  Z tego, co przeczytałam powyżej widać,że nie będzie łatwo wybrać z tej bogatej oferty.Ja opowiadam się za tematem 11. Uważam,że może on pomóc w realizacji każdego innego pomysłu, który tu zaprezentowałeś.
  NLP nie jest jeszcze powszechnie znana techniką kreatywności, ale wierzę,że niebawem wykształconych w tym względzie ludzi będzie przybywało.A Ty …będziesz jednym z nielicznych, którzy o to zadbali.
  Niezaleznie od tego, co wybiorą Twoi fani…życzę powodzenia każdemu Twojemu przedsięwzięciu.
  Pozdrawiam
  Aga

 104. Pomóż mi wyznaczyć kierunek 8 listopada 2010 w 09:33 - Odpowiedz

  (1) Jak prowadzić rozmowę rekrutacyjną i wybrać odpowiednią osobę do pracy:

  Ja prawie przez 3 lata zastanawiałem się dlaczego jedni ludzie mający niższe uprawnienia do pracy dostają pracę. Okazało się to banalnie proste gdyż mało który HH ma jakąkolwiek wiedzę daną przez pracodawcę modelu osoby na dane stanowisko. Będą osobą rekrutującą starałem się zawsze mieć bardzo dokładne wytycznę co do kandydata na dane stanowisko.

 105. Mirek Grodecki 8 listopada 2010 w 09:33 - Odpowiedz

  Widać Piotrze,

  Widać, że w rzeczywistości czekają Cię szkolenia ze wszystkich tematów. Bo przecież wszystkie w jakiś sposób będą stanowiły całość. Jednak od czegoś trzeba zacząć. Uważam, że temat 2 >Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę< jest jak najbardziej godny na pierwszy plan.

  Jeżeli ktoś prowadzi małą firmę (bo o takich mówimy), to wcześniej czy później będzie musiał się zmierzyć z kwestią zautomatyzowania, delegowania, standaryzowania itp kwestii. Chyba, że chce pozostać na stałym poziomie. Ale te osoby nie będą raczej stanowiły Twoich adresatów.

  Jeżeli zaś ktoś zamierza prowadzić swoją firmę, to nabędzie zarys pewnego szkieletu, który będzie wyposażał w konkretne ciało. Będzie dysponował ukierunkowaniem swoich działań. I zawsze będzie mógł potem wrócić do tego tematu w trakcie budowy swojej firmy.

 106. Joanna Pietura 8 listopada 2010 w 09:32 - Odpowiedz

  Witaj Piotrze.
  Dobre tematy to:
  (4) Sekrety delegowania i outsourcingu – niech inni robią wszystko za Ciebie
  trzeba wreszcie poznać technikę dobrego delegowania zadań, tak aby nie musieć wciąż kontrolować… czy zadanie jest dobrze realizowane.Może cos nt. odczucia kontrolowania u pracowników – to ma dobry wpływ czy zły?

  (5) Sztuka pisania tekstów reklamowych i copywritingu, który sprzeda Twój produkt
  Ciekawa jestem o czym będzie. Wszak wiadomo, że społeczeństwo nie lubi czytać…

  (8) Ogień i woda: kiedy i jak z pasją pójść na żywioł, a kiedy uruchomić zarządzanie czasem i uporządkowanie? – oto jest pytanie 🙂

  Joanna Pietura

 107. Andrzej 8 listopada 2010 w 09:27 - Odpowiedz

  Witam Muszę się zgodzić z Romanem Torkowskim nie mamy czasu na kolejne wydawanie pieniędzy jeśli nie zarabiamy kasy na tym za co już zapłaciliśmy. Problem polega na tym, że w dalszym ciągu nie mamy czegoś co jesteśmy wstanie obsłużyć sami (my laicy w sferze programowania itp. spraw związanych z typową informatyką. Pomysłu rozsadzają mi głowę ale trzeba to jeszcze ubrać w grafikę strony internetowej i powiesić na serwerze!
  Podoba mi się temat 7 choć słowa “Zarabianie w internecie: od zera do milionera” wydają się być oklepane. Z twojego punktu widzenia Piotrze wygląda to pewnie zupełnie inaczej masz pewną stabilizację swojej firmy a w tym czasie zmienia się punkt widzenia i spostrzegania spraw które dla ciebie nie są już istotne bo masz ludzi którzy pracują nad twoimi projektami i stać Ciebie na opłacanie ich pracy. Moim problemem jest to jak wystartować z minimalnym poziomem strat. Nie wiem czy w jednym szkolenie będziesz wstanie opracować lub przedstawić skuteczny model maszynki do zarabiania pieniędzy oczywiście patrząc przez pryzmat pieniędzy bo pewnie nie będziesz chciał zrobić tego charytatywnie dla mnie

  pozdrawiam

 108. Ryszard 8 listopada 2010 w 09:17 - Odpowiedz

  Witam,
  Jestem za uwagami Romana + temat NLP.

  Pozdrawiam Ryszard

 109. David 8 listopada 2010 w 09:15 - Odpowiedz

  A ja w przeciwieństwie do pozostałych wybrałbym temat 3. Jak zarządzać czasem po 17 i skutecznie wypoczywać w weekendy.

  Dziennie nie ma mnie ponad 11h w domu i mimo, ze mam uporządkowane bardzo życie popołudniowe to z chęcią dowiem się jak mogę odpoczywać lepiej 🙂 Zapracowanych ludzi jest wielu. A ilu jest zapracowanych i wypoczętych poza mną?

  Pozdrawiam
  Dawid

 110. Adam 8 listopada 2010 w 09:08 - Odpowiedz

  Wszystkie tematy są ciekawe. Moje typy to:

  (7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera – Wydaje się, że jest to najbardziej przystępna opcja, żeby zacząć, gdy nie ma się odłożonego kapitału na start. Pytanie tylko czy będą to absolutne podstawy, czy konkretne strategie prowadzące do tego miliona. Osobiście wolałbym to drugie 😉

  (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę – To chyba cel każdego.

  (10) Kontrolowanie tłumów i sprzedawanie masom – I wychowanie fanatycznych wyznawców kupujących każdy nasz produkt, polecających go znajomych i zawzięcie broniących 😉

  (11) NLP – sekrety komunikacji w biznesie – Temat ciekawy i może to być pomocne w negocjacjach

 111. Zofia 8 listopada 2010 w 09:08 - Odpowiedz

  Mnie najbardziej podobają się dwa tematy:
  [2] – Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę
  [7] – Zarabianie w internecie: od zera do milionera
  Temat związany z zarabianiem w internecie, ostatnio tym się zajmuję i myślę, że jest to bardzo dobry sposób, bo można zarobić bez wychodzenia z domu i uzyskać dużo praktycznych informacji zwiazanych z tym tematem ( tworzenie stron www,bazy subskrybentów, informacje o pozycjonowaniu itp.).

 112. Marcin Sobociński 8 listopada 2010 w 09:01 - Odpowiedz

  Cześć,

  Ja Tu widzę dwa kierunki.

  1. Pierwszy dotyczy osób nie mających obecnie żadnego swojego produktu i myślący dopiero o poprowadzeniu biznesu. Dla takich osób poza zwartą metodyką która przeprowadzi ich od kupna pierwszej domeny po pierwsze zamkniecie product launch.

  Dla takich osób powinna być skierowana z jednej strony praktyczna wiedza (czyli góra dwie techniki marketingowe wokół których zbudują biznes) a z drugiej strony trochę rzeczy z zakresu rozwoju osobistego przygotowujące do roli przedsiębiorcy. wtedy preferowanym tematem jest (7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera

  2. Ja osobiście jako właściciel biznesu wolałbym temat przeznaczony dla właścicieli firm czyli :
  (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę

  jest dla mnie dużo bardziej interesujący.

  Pozdrawiam
  M.

 113. Zbigniew Skępski 8 listopada 2010 w 09:00 - Odpowiedz

  Witam dla mnie ważne są trzy rzeczy po pierwsze jak zautomatyzować swój biznes,tylko mam pytanie czy będą tam podane jakieś konkretne sposoby ,czy tylko z grubsza zarys projektu,druga sprawa to temat 7 zarabianie w internecie ponieważ bardzo mnie interesuje ten temat tylko bez zbędnego lania wody ,a jkaieś praktyczne sposoby i dobry komentarz do tego ,ale to akurat u Ciebie Piotrze jest dobrze komentowane ,oraz pisanie perswazyjnych tekstów ponieważ,jest to podstawą aby coś dobrze robić w internecie ,uważam że są to podstawy komunikacji.Pozdrawiam Zbyszek

 114. Łukasz Szatkowski 8 listopada 2010 w 09:00 - Odpowiedz

  Myślę, że najlepszym zagadnieniem będzie temat nr2. Większość ludzi prowadzących swoje biznesy powinna się tym zainteresować. Robert Kiyosaki w swojej literaturze niejednokrotnie wspominał, że dobry biznes to taki, który rozwija się bez naszej ingerencji, który posuwa się do przodu i przynosi coraz to większe zyski. Trzeba w końcu przestać być “samozatrudnionym” i zacząć być właścicielem biznesu. Myślę, iż zautomatyzowany biznes do tego prowadzi i jest bliższy ideału. Mało firm zdaje sobie sprawę jakie korzyści przynosi automatyzacja. Ci, którzy słyszeli o tym a nie wprowadzili tego procederu do swojego przedsięwzięcia nie uwierzyli w jego zalety, a częściej są ograniczeni przez brak umiejętności i brak znajomości narzędzi jakie im pomogą. Sam postanowiłem swój mały biznes zautomatyzować i mam teraz nieporównywalnie większe cele i perspektywy, a w przyszłości zarobki. Każdy pożąda sukcesu, jest on głównie rozumiany jako kwestia finansowa.
  Wiele porad i wiedzy biznesowej można znaleźć w ebookach, a dobry kurs automatyzacji to moim zdaniem strzał w 10!
  Pozdrawiam!

 115. Tadeusz 8 listopada 2010 w 08:57 - Odpowiedz

  drugi temat

 116. Szymon Zeifert 8 listopada 2010 w 09:55 - Odpowiedz

  Witam Piotrze,

  przejdę od razu do sedna. Mnie najbardziej interesowałyby:

  (3) Jak zarządzać czasem po 17 i skutecznie wypoczywać w weekendy

  – jak się pracuje w domu, to czas ma tendencje do kurczenia się…

  (7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera

  – tytuł dość intrygujący. A że zarabianie w internecie to moja branża, więc jestem bardzo ciekaw, co masz w tym do powiedzenia. Dodatkowo wydaje się być najbardziej obszerny jeśli chodzi o materiał.

  (10) Kontrolowanie tłumów i sprzedawanie masom

  – Zawsze ciekawił mnie Frank Kern i gdyby nie cena, to kupiłbym ten produkt na którym zapewne się wzorujesz (sądząc po tytule 😉

  To tyle – mam nadzieję, że będę w tych 10% szczęśliwców!

 117. Roman 8 listopada 2010 w 08:52 - Odpowiedz

  Witaj
  Mnie najbardziej interesuje temat 5, czyli sztuka pisania tekstów reklamowych.
  Prowadzę firmę szkoleniową i chciałbym się nauczyć skutecznego pisania ofert.
  Roman

 118. Pablom 8 listopada 2010 w 08:52 - Odpowiedz

  Nie wiem czy Ci zdradzic moj pomysl… ale ok. A moze zrobic kurs, ktory sie skupi na:

  1. Zmiana mentalnosci
  Chodzi o to aby nauczyc myslec jak przedsiebiorca, jak podchodzic do zycia

  2. Jak wyciagnac najwiecej z siebie
  Jak byc produktywnym

  3. Jak znalezc pomysl na biznes
  Sposoby jak znalezc biznes. Od zwyklych analiz rynku po nastawienie podswiadomosci na wyszukiwanie problemow.

  4. Jak rozwinac biznes
  Gdy juz znajdziemy pomysl, musimy sie dowiedziec co z nim zrobic…

  I mam cos super dla Ciebie, ja nie dzialam na rynku polskim, wiec nie bedziesz mi robic konkurencji 🙂 Ale mam nadzieje ze docenisz ten pomysl, a owy pomysl to: Otworzenie biznesu od 0, ale caly proces pokazac ludziom co kupili owy kurs. Czyli otwierasz biznes normalnie, i wszystko nagrywasz, i posylasz klientom. Takie prawdzie krok po kroku. Z oczywiscie supportem. Wlasnie na tym koles tutaj w hiszpani zarobil 100.000$ w 48h. Poprostu znalazl nisze, postanowil tam zarobic, i przy okazji nagrywac wszystko i tez to sprzedac. Genialne nie? Nie wiem czy nie robie bledu podajac publicznie ten pomysl… ale przynajmniej zrobilem cos dobrego 🙂

  • Piotr Michalak 8 listopada 2010 w 23:04 - Odpowiedz

   Super pomysł Pawle!
   BTW pytałeś ostatnio w mailu o squeeze page – sprawdziłem właśnie Twoją stronkę, jeśli to squeeze znacznie skrócisz, do nagłówka i 3-4 bulletów, podnosząc przy tym nieco wyżej formularz zapisu, masz szansę odnotować wzrost skuteczności. Sprawdź sam 😉 np. Google Website Optimizerem.

   • Pablom 9 listopada 2010 w 08:19 - Odpowiedz

    Dzieki za odpowiedz Piotrze!
    Jesli zdecydujesz sie zrobic ten biznes, to moge ci opisac jak on tutaj to rozegral. I dzieki za podpowiedz! Z tego co pamietam, to za zakup “Uwilnij swoja firme” mam jedna konsultacje na maila 🙂 Z czasem sie odezwe. Powodzenia!

    • Piotr Michalak 9 listopada 2010 w 10:57 - Odpowiedz

     Cześć Pawle, wziąłeś opcję za 37 zł bez konsultacji 😉 Natomiast chętnie poczytam jak on to rozegrał! Do usłyszenia.

     • Pablo Mames 9 listopada 2010 w 15:18

      Aha, no bo w przyslanym mailu pisalo ze mam, widoczanie dla obu wersji wysylales en sam email. No nvm. A jesli bedziesz naprawde tym zainteresowany, to daj znac. To popracuje nad tym. Napisz maila, bo tutaj tego opisywac przeciez nie bede. Btw. ile kosztuje u Ciebie konsultacja przez email?

 119. Ryszard Filipowicz 8 listopada 2010 w 08:52 - Odpowiedz

  Jestem (brzydka nazwa) agentem ubezpieczeniowym i specjalizuję się w ubezpieczeniach na życie. Wszystkie proponowane przez Ciebie tematy niestety nie są dla mnie choć same w sobie są bardzo interesujące.

  (1) Jak prowadzić rozmowę rekrutacyjną i wybrać odpowiednią osobę do pracy – SORRY nie jestem managerem (choć byłem).

  (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę – moja 17 letnia praktyka wskazuje, że nie można tego zrobić w ubezpieczeniach na życie bo ten produkt ze względu na mierną świadomość Klientów , że umieralność wynosi 100% (kwestia tylko kiedy?) nie sprzeda się sam i w dodatku przez internet.

  (3) Jak zarządzać czasem po 17 i skutecznie wypoczywać w weekendy – niestety agent nie ma wolnego czasu bo kontakt z Klientem utrzymuje 24 godz na dobę (także po 17).

  (4) Sekrety delegowania i outsourcingu – niech inni robią wszystko za Ciebie – to częściowo temat dla mnie ale najpierw musiałbym znaleźć takiego świra jak ja i nauczyć go przynajmniej połowę tego co sam umiem a do tej pory mi się nie udało.

  (5) Sztuka pisania tekstów reklamowych i copywritingu, który sprzeda Twój produkt – temat bardzo dobry ale nie dla ubezpieczeń życiowych. Miałem nawet prywatną pozycjonowaną za ciężkie pieniądze stronę internetową ale była to strata pieniędzy.

  (6) Uwodzenie klientów – to byłby temat także dla mnie ale dobry agent (a za takiego się uważam) nie uwodzi Klientów bo nie da się nic zrobić na siłę. Dobry agent doprowadza do tego, że to Klient kupuje polisę dla siebie a nie agent mu ją sprzedaje. Polisa jest KLIENTA i tylko jego a agent tylko wybiera najkorzystniejszy wariant.

  (7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera – niestety musiałbym zmienić branżę i sprzedawać produkt namacalny a nie wirtualny (bezpieczeństwo, lepsza emeryturę, pieniądze jak coś się stanie)

  (8) Ogień i woda: kiedy i jak z pasją pójść na żywioł, a kiedy uruchomić zarządzanie czasem i uporządkowanie? – myślę, że to byłby jedyny temat, który byłby dla mnie interesujący.

  (9) Mentalność szczęścia i sukcesu – przechodziłem już tego typu szkolenia i warsztaty wielokrotnie kwestia tylko w tym , że takie szkolenia zostają w pamięci na bardzo krótko bo życie jest prozą.

  (10) Kontrolowanie tłumów i sprzedawanie masom – to szkolenie z pewnością przydałoby się naszym politykom ze wszystkich partii – sukces i ogromny zarobek dla Ciebie murowany.

  (11) NLP – sekrety komunikacji w biznesie – także wolałbym warsztaty aby analizować przykłady z życia i ćwiczyć własne reakcje.

  PODSUMOWUJĄC – pracuje w branży, która jest nietypowa i choć bardzo cenię to co robisz (robicie) to stwierdzam, że zawód agenta jest zaniedbywany nie tylko przez Ciebie ale przez wszystkich szkoleniowców. Rozumiem, że nikt nie chce podejmować supertrudnych tematów szkoleniowych, ale może ktoś….kiedyś …..

  Pozdrawiam wszystkich

 120. Barto 8 listopada 2010 w 08:50 - Odpowiedz

  Witam Piotrze

  Wszystkie tematy są ciekawe. 3 w mojej ocenie są bardzo istotne dla osób rozpoczynających przygodę z biznesem i tych, którzy mają już spore doświadczenie w biznesie. Ja jestem wieloletnim praktykiem w biznesie i wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie obstawiam następujące tematy:

  (1) Jak prowadzić rozmowę rekrutacyjną i wybrać odpowiednią osobę do pracy

  Bardzo ważne zagadnienie w biznesie i niestety bardzo zaniedbywane. Biznes to zatrudnianie ludzi (bez ludzi to etat) a rekrutacja to pierwszy element tej bardzo istotnej części. Błąd w rekrutacji to szereg problemów. Mam takie swoje powiedzenie “rekrutacja jest jak firewall”. Namawiam gorąco do tego tematu bo ludzie tego potrzebują choć nie do końca to wiedzą.

  (3) Jak zarządzać czasem po 17 i skutecznie wypoczywać w weekendy

  Super temat. Problem odpoczynku i relaksu ludzi zajmujących się biznesem to dziś duży temat i problem. Myślimy o swoich biznesach prawie 24h na dobę. Nie uczmy się ciągle pomnażać i pracować więcej. Zróbmy coś dla siebie i nauczmy się odpoczywać. Sam od jakiegoś czasu uczę się tego i z przyjemnością posłucham innych osób w tym zakresie. Bardzo fajny i potrzebny temat a wiem Piotrze, że Ty potrafisz zarządzać swoim czasem i życiem prywatnym.

  (4) Sekrety delegowania i outsourcingu – niech inni robią wszystko za Ciebie

  To jest 3 temat na który stawiam. Ma połączenie z poprzednim, bo jak nauczymy się delegować to będzie nam łatwiej się uczyć odpoczywania. Delegowanie jest poważnym problemem polskich biznesmenów, wszystko chcemy ostatecznie klepnąć, mieć wpływ na wszystkie obszary firmy. Trzeba to zmieniać i delegować i nauczyć się żyć z myślą, że nie wszystko musi być idealne. Niech zrobią to inni, najwyżej poprawią jak coś nie wyjdzie.

  To tyle z mojej strony Piotrze. Namawiam to tematów, które idą w kierunku usprawniania i robienia więcej dla siebie. Tematy, które wybrałem nawet układają się w pewien cykl. Piszę to po 12 latach pracy we własnym biznesie. Niech miesięcznik Strategie Rozwoju będzie tym paliwem do rozbudowywania biznesu a szkolenia może teraz trochę w kierunku zapanowania nad pracą i kapitałem ludzkim. Ja każdemu, z kim rozmawiam o biznesie doradzam aby skoncentrował się na zarządzaniu zasobami ludzkimi. Polscy biznesmeni niestety omijają ten temat a to jest bardzo ważne.

  Pozdrawiam Cię serdecznie
  Bartek

 121. Edyta 8 listopada 2010 w 08:49 - Odpowiedz

  Jestem zdecydowanie za punktem 5), uważam, że tekst jest najważniejszy w sprzedaży jakiegokolwiek produktu i zdaje sobie sprawę, że nawet pojedyńcze wyrazy zbędne lub umieszczone w złym miejscu mogą “blokować” zainteresowanie klientów, albo obniżać pozycję w wyszukiwarce. Myśle, że w sieci umiejętne pisanie tekstu jest kluczowe.

 122. Janusz 8 listopada 2010 w 08:41 - Odpowiedz

  Mówiąc szczerze,zainteresował mnie temat(7) oraz (10).Choć co nieco(tylko co nieco) orientuję się w tematach przedstawionych przez Ciebie ,to może coś byś rozwiną w kilku zdaniach więcej 7 i 10.Temat nr.7 jakoś kojarzy mi się z internetowym milionerem-czyżby był to ten sam produkt tylko w innym opakowaniu..? A co z 10 tematem-hasło brzmi ciekawie…

 123. Blanka Remisz 8 listopada 2010 w 08:38 - Odpowiedz

  Nie mogę się zdecydować 😉

  (5) Sztuka pisania tekstów reklamowych i copywritingu, który sprzeda Twój produkt
  (10) Kontrolowanie tłumów i sprzedawanie masom
  (zwłaszcza ten drugi)

  Dlaczego? Bo brzmią bardzo radykalnie, a ja lubię zdecydowane posunięcia w biznesie. 🙂 Poza tym ostatnio tematy z pogranicza twardego marketingu wydają mi się wyjątkowo interesujące.

 124. Artur Zygmunt 8 listopada 2010 w 08:38 - Odpowiedz

  Głosuję na:
  (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę.

  W polskim internecie jest to dużo trudniejszy temat niż w angielskim. Bardzo brakuje automatyzujących połączeń między różnymi narzędziami i po prostu trzeba wdrażać całkowicie dedykowane rozwiązania, a nie po prostu dostosowywać do siebie już istniejące.

  W temacie 11 zwłaszcza techniczne zagadnienia są dla mnie zagwostką. Wiem co mam zrobić, ale zlecenie tego wymaga ogromnych nakładów finansowych… a całe swoje dostępne środki już wydałem, żeby dowiedzieć się CO zrobić 🙂

  PS jeśli jest tutaj jakiś programista interesujący się rozwojem osobistym, który chciałby pracować za prowizję ze sprzedaży i jednocześnie mieć dostęp do najnowszych osiągnięć w dziedzinie rozwoju osobistego oraz marketingu internetowego to mam dla niego ze 2 etaty 🙂

 125. TuTurysta@Mateusz 8 listopada 2010 w 08:31 - Odpowiedz

  Ja już wygrałem i dam wygrać innym więc proszę:

  (11) NLP – sekrety komunikacji w biznesie
  Sam dzięki temu osiągnąłem sukces o jakim nie marzyłem i dzięki NLP zwiększyłem sprzedaż o kilkadziesiąt procent.

  (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę (o ile do niej dożyjesz)
  Proste – Mało pracy – Dużo kasy… tłumaczyć więcej nie trzeba

  (6) Uwodzenie klientów
  Miałem video o uwodzeniu blogera, ale o uwodzeniu klienta… zaintrygowałeś mnie 😉

 126. Vasco 8 listopada 2010 w 08:30 - Odpowiedz

  (1) Jak prowadzić rozmowę rekrutacyjną i wybrać odpowiednią osobę do pracy

  Po prostu nie da się zrobić wszystkiego samemu a koszty zatrudnienia niewłaściwej osoby bywają kolosalne (nie tylko finansowo…) 🙁

 127. Roman 8 listopada 2010 w 08:28 - Odpowiedz

  Nr.6, w którym podpunktami mogłyby być prawdopodobnie nr. 5,10,11 i może nawet 7
  Uwodzenie klienta mogłem już zaobserwować w trakcie całej Twojej ostatniej kampanii promocyjnej biblii. Jestem pełen podziwu. Zdaję sobie sprawę, że jest to kropla w morzu w stosunku do wszystkich możliwości, a przecież ciągle pojawiają się nowe techniki. Czasem byłem nawet zaskoczony, ale może to właśnie o to chodzi żeby szokować klienta nawet na granicy dobrego smaku? Przypominam sobie podryw dziewczyn za małolata. Jak jeden sposób nie działał to używałem innego, ale wcześniej czy później była moja. Trzeba tylko uważać, żeby potem zamiast przyjaciółki nie mieć wroga. W dużym uproszczeniu można porównać podboje miłosne do uwodzenia klientów, ale jest to trudniejsze bo mamy do czynienia z obiema płciami. Każda płeć postrzega to samo inaczej. Komunikujemy się z klientami za pomocą e-maili i tak naprawdę nie widzimy ich min po otwarciu wiadomości. Jak przesadzimy to nie ma już odwrotu, więc jak daleko można się posunąć?

 128. Jakub 8 listopada 2010 w 08:26 - Odpowiedz

  “Jak prowadzić rozmowę rekrutacyjną i wybrać odpowiednią osobę do pracy”
  + gdzie się ogłaszać, płatne i darmowe sposoby, jak napisać atrakcyjne ogłoszenie, jak odsiać już na wstępie bezsensownych kandydatów itp.

 129. Jaralf 8 listopada 2010 w 08:25 - Odpowiedz

  Osobiście uważam, że w biznesie internetowym najbardziej przydatny jest punkt 2
  czyli Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę?

  Techniki bezpośrednie NLP uwodzenie, psychomanipulacja mają mniejszy zasięg ze względuna brak bezpośredniego kontaktu z klientem.
  Dlatego ta działka wydaje mi się warta wiekszej uwagi.

 130. fotofree.pl 8 listopada 2010 w 08:25 - Odpowiedz

  Witaj Piotrze!

  Uważam, że większość z przedstawionych przez Ciebie tematów szkoleń, można znaleźć już w kilku wersjach “na rynku”. Wierzę, że każde szkolenie przygotowane przez Ciebie będzie na bardzo wysokim poziomie. Warto myślę jednak zrealizować temat, który nie jest oklepany.
  Wiele w internecie można przeczytać na temat automatyzacji biznesu, szczególnie e-biznesu. Wiem, że jest to możliwe. Po części takie biznesy już funkcjonują (choćby Merytorium (cneb) Piotra Majewskiego).
  Chciałbym jednak zobaczyć całą infrastrukturę takiego zautomatyzowanego do granic możliwości e-biznesu. Wiem, że wszystko się zmienia, więc także taka “maszyna do robienia pieniędzy” musi być wciąż aktualizowana i upgradowana. Chciałbym to jednak robić na zasadzie “Ważne Niepilne”. Wtedy życie nabrało by rumieńców 🙂

  Stąd dla mnie najciekawszy temat to:
  (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę ?

  Zamieniam się w cierpliwość
  Pozdrawiam Cię Piotrze i wszystkich Twoich “fanów” 🙂

  Marek Kloska

 131. Piotr 8 listopada 2010 w 08:24 - Odpowiedz

  Wybieram ten temat:
  “Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę”
  sądzę, że każdy kto ma własny biznes do tego dąży.
  Firmy w sposób fizyczny już dawno przeszły taką przemianę. To co było robione ręcznie jest teraz wytwarzane mechanicznie. Obecnie jest tysiące patentów na automatyzację w procesie produkcji teraz czas na automatyzację w marketingu, w biznesie.
  Temat, który każdego pociąga, nikt nie przejdzie obok niego obojętny.
  pozdrawiam

 132. Agnieszka 8 listopada 2010 w 08:23 - Odpowiedz

  Zdecydowanie wybieram szczęśliwą siódemkę: Zarabianie w internecie: od zera do milionera.

  Zarabianie w internecie jest kuszącą alternatywą dla pracy na etacie.

 133. Michał Witkowski 8 listopada 2010 w 09:21 - Odpowiedz

  Moim zdaniem najpotrzebniejszym tematem byłby “5 Sztuka pisania tekstów reklamowych i copywritingu, który sprzeda Twój produkt”, bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności copywritingu procent sprzedaży drastycznie spada o ile nie zatrudnimy dobrego copywritera. Z drugiej strony po co? Jeśli możesz sam się wyedukować na ten temat np. przez takie szkolenie.

  Zauważyłem również, że blogi/strony o copywritingu cieszą się sporym zainteresowaniem, przydałoby się porządne szkolenie na ten temat.

  Pozdrawiam

 134. Piotrek P. 8 listopada 2010 w 08:18 - Odpowiedz

  Drogi Piotrze.
  Jako wytrawny znawca sztuki sprzedaży powinieneś doskonale wiedzieć które zorganizować… – wszystkie! 🙂 Jeśli tylko oczywiście pozwolą Ci na to zasoby czasowe i ludzkie. Dlaczego? Powody są co najmniej 2. Pierwszy, czysto ekonomiczny – 10 szkoleń, to 10-krotnie większa szansa na przyzwoity zysk. Drugi, bardziej pragmatyczny – hasłową tematykę tytułów dobrałeś w taki sposób, że każdemu zdroworozsądkowemu managerowi, czy sprzedawcy co najmniej 7 na 11 w/w kwestii jest niezbędnie potrzebnych do zawodowego życia i sukcesu w swoim własnym biznesie.
  Robienie plebiscytu wśród odwiedzających Twój blog…? No nie wiem, każdy wybierze z półeczki coś dla siebie… następnie porównasz uzyskane wyniki… wyciągniesz średnią statystyczną… Jakoś mnie to nie przekonuje.
  Moja sugestia – skoro faktycznie chcesz zorganizować szkolenie „na najwyższym możliwym poziomie, (…) niezapomniane szkolenie, warsztat zmieniający trwale życie i pracę na lepsze.” wybierz tylko 1 temat, Twoim eksperckim zdaniem najistotniejszy dla Twoich potencjalnych odbiorców i zrób z niego prawdziwą sztukę! Bo co, jeśli gawiedź metodą demokratycznych wyborów wskaże na temat, w którym akurat Twoje zasoby szkoleniowe są najsłabsze…? Poza tym, wybrany temat i tak okaże się być kompilacją wielu wątków, zawartych w poszczególnych propozycjach.
  Jeśli już się zdecydujesz i wybierzesz tę „perełkę” – bardzo chętnie dołączę do grona uczestników.
  Pozdrawiam serdecznie,
  Piotrek

 135. Elżbieta Kucharczyk 8 listopada 2010 w 09:16 - Odpowiedz

  Witam.

  Jestem zainteresowana następującymi tematami:
  (2)„Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę;”
  Uzasadnienie: Chyba każdy chciał by przejść na wcześniejszą emeryturę i zajmować się tym co najbardziej lubi. A Ci szczęściarze, którzy zawodowo zajmują się tym co kochają mogli by odkrywać nowe pasje. Może pomogli by innym.
  (6) „Uwodzenie klientów;”
  Uzasadnienie: Brzmi bardzo zagadkowo. Chętnie dowiem się jak uwodzić klienta tak, aby mieć z tego tytułu korzyści biznesowe i nie ponieść straty.
  (11) „NLP – sekrety komunikacji w biznesie.”
  Uzasadnienie: Dobra komunikacja w biznesie znacznie usprawnia pracę i chroni przed popełnieniem błędów. Nie ma nic gorszego niż szumy informacyjne.

  Pozdrawiam
  Ela

 136. Darek.G 8 listopada 2010 w 08:16 - Odpowiedz

  (1) Jak prowadzić rozmowę rekrutacyjną i wybrać odpowiednią osobę do pracy

  BARDZO DOBRY TEMAT NIE KAŻDY ZDAJE SOBIE SPRAWĘ – jak jest to ważne

  5) Sztuka pisania tekstów reklamowych i copywritingu, który sprzeda Twój produkt
  Każdy sprzedaje jakiś towar więc temat dotyczy każdego

  (6) Uwodzenie klientów

  To przyda się do budowy komunikacji

 137. Wiesław Gliniak 8 listopada 2010 w 08:06 - Odpowiedz

  Jeśli to możliwe, to połączcie (2) z (4) plus (1) i niekoniecznie dlatego by pokazać “jak …nic nie robić” 😉 I raczej zróbcie to coś z naciskiem na (4) plus (1).
  Wśród wielu osób, które założyły i prowadzą działalność, istnieje jakieś mentalne przeświadczenie, że “sam to zrobię najlepiej”. Zapewne dla większości raczej błędne. Nie wiem, może wynika to też z dosyć dziwnego następnego stereotypu, że prowadząc firmę, trzeba pracować po 12-14 godzin dziennie (a najlepiej jeszcze więcej). Wyprowadźcie ludzi z tego błędu/tych błędów i przyczyńcie się do:
  – rozwoju ich firm poprzez większą wiedzę własną i właściwe delegowanie i automatyzowanie
  – zaoferowania szefom/właścicielom firm więcej wolnego czasu, który będą mogli poświęcić np. rodzinie – potem zaoferujecie im szkolenie (3) 😉
  – rozwoju, zwiększania zatrudnienia i powstawania nowych firm (delegowanie i outsourcing to przy rozwoju danej firmy proste przełożenie na to, by na bazie kolejnych zleceń powstała nowa firma, realizująca te zlecenia). I jak powstaną te nowe firmy, to im zaoferujecie i “Biblię…” i inne szkolenia 😉
  Oczywiście troszkę żartuję, wskazując tylko na Wasz interes w tym wszystkim. Sądzę, że delegowanie to spore wyzwanie. Jednocześnie warto by szefowie/właściciele firm wiedzieli “jak zarządzać i kierować, oraz które działania delegować i jak to kontrolować”
  Pozdrawiam

 138. Bartek Pronin 8 listopada 2010 w 08:58 - Odpowiedz

  Witaj Piotrze,

  według mnie najlepszy byłby temat 5, już piszę dlaczego.

  Do tej pory ze wszechstron analizowałeś i wdrażałeś dla nas mechanizmy promocji i pewnie wszyscy, którzy wypowiedzą się pode mną zgodzą się, że robiłeś to po mistrzowsku.

  Dla mnie równie ważne co stosowanie dobrej strategii, jest używanie odpowiednich słów, które wytworzą dodatkową aurę “niesamowitości” wokół naszego produktu.

  Wiem, że za pomocą odpowiednich słów można sprzedać wszystko (pisał o tym ostatnio Piotrek Majewski o Apple), nawet jeśli nie sprzedajemy produktu doskonałego. Niestety nie każdy ma potencjalne “flow” do tworzenia chwytliwych tekstów, więc chętnie przeczytałbym kilka Twoich porad.

  Pozdrawiam

  Bartek

 139. pogodny 8 listopada 2010 w 07:56 - Odpowiedz

  Wybieram NLP (11) interesuje mnie ta tematyka, do tego aktywnie działam w kilku programach partnerskich z niezłym wynikiem, dlatego chętnie wykorzystałbym w sprzedaży sekrety komunikacji NLP

 140. Katarzyna 8 listopada 2010 w 08:51 - Odpowiedz

  Dla mnie najbardziej interesujące wydają się tematy 1, 2, 4, 6 i 7. Ten ostatni wydaje się najbardziej chwytliwy i przyciągający. Choć już trochę na ten temat słyszałam i czytałam, to wciąż wydaje mi się za mało 🙂 A drugiej strony, chętnie poznałabym sposoby jak i kiedy oddać część mojej pracy innym i jak znaleźć dobrych współpracowników, mam tu na myśli zarówno ludzi jak i automaty 😉

 141. Radek Rudziński 8 listopada 2010 w 07:48 - Odpowiedz

  Witaj Piotrze.
  Dla mnie, na dziś, dwie istotne kwestie to:

  (4) Sekrety delegowania i outsourcingu – niech inni robią wszystko za Ciebie
  (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę

  Punkt (2) na drugim miejscu, ponieważ interesuje mnie automatyzowanie pewnych procesów, ale po to, aby mieć więcej czasu na inne, bardziej wartościowe rzeczy.

  Bardzo chętnie zlecałbym pewne działania na zewnątrz, jednak moje doświadczenia w tym zakresie są zniechęcające. Wiem, że jako osoba samodzielnie budująca swój biznes nawet nieświadomie hołduję zasadzie: nikt nie zrobi tego lepiej niż ja 😉 Ale jest w tym niestety – i mówię to na podstawie doświadczeń – ziarenko prawdy. Mimo, że zlecam coś na zewnątrz, to niestety bez ciągłej kontroli sprawy idą w złym kierunku. Tym samym pozbywam się pewnych procesów produkcyjno-sprzedażowych, ale zaczynam zajmować się kontrolą i zarządzaniem ludźmi czo często bywa bardziej stresujące i czasochłonne niż zrobienie czegoś samemu. Być może to kwestia znalezienia właściwych ludzi, a być może jakiś błąd w założeniach.

  Tak czy inaczej w outsourcingu i automatyzowaniu zadań widzę wielkie możliwości i ogromne ułatwienie w budowaniu swojej przyszłości. Sam już wiele takich ułatwień wdrożyłem, ale chętnie dowiedziałbym się na ten temat więcej, gdyż do tej pory działam w tym zakresie wyłącznie intuicyjnie.

  Bywaj!

 142. Jurek 8 listopada 2010 w 07:44 - Odpowiedz

  Niewiele tego zasugeruje.Ot, pare tematów: tematy nr. 2, 4, 7, 10, 11.A naqjlepiej zrobic to wszystko w jednej “pigułce” skompresowanej, bez “wodolejstwa” i czczej gadaniny.Pozdrawiam.J

 143. Mariola 8 listopada 2010 w 08:42 - Odpowiedz

  Waham się między:
  (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę
  a
  (10) Kontrolowanie tłumów i sprzedawanie masom.

  Z jednym i drugim miałam coś do czynienia i czuję potencjał ale wiele wiedzy mi brakuje i wiele jest do zrobienia.
  Moja firma powstała od zera, ma niecałe 5 lat. Właściwie nawet od mniej niż zera, bo od plajty pizzerii. Po tej plajcie odkryłam jedną rzecz: gdyby pizzę można było sprzedawać jako produkt wirtualny (mieliśmy taką cudną stronkę ;)) – plajty by nie było 😉 I zajęłam się netem, bo to mnie interesowało.
  W tym roku urodziła się moja druga córcia -a firma spokojnie z pół roku leciała na autopilocie- doglądałam ją sporadycznie i nieregularnie. Fakt ten zachwycił mnie 😉 Moja pracownica oczywiście dostała na ten czas szczegółowe instrukcje.
  Od lipca wróciłam do pracy i cały czas myślę, jak i co zrobić, by firma nie potrzebowała mnie na codzień do drobnych spraw, by nie zwalniała beze mnie tempa. W jaki sposób robić coś i przekazywać następnie innym. Na czym się koncentrować. Jak działać by stawała się podobna do rozpędzonej kuli śniegowej.
  Bardzo to trudne, szczególnie, że mając w domu niemowlę, kreatywność trochę siada i organizm koncentruje się na przetrwaniu 😉
  Chciałabym rozwijać firmę – wierzę, że z wiedzą z tego szkolenia łatwiej byłoby koncentrować się na priorytetach.

  Drugi temat:
  (10) Kontrolowanie tłumów i sprzedawanie masom.
  Udało nam się z mężem stworzyć produkt, który trafił w gusta “tłumu” właśnie: grę dla dorosłych: Sekrety Nocy. Spośród naszych tytułów to zdecydowanie bestseller – tworzony od początku pod gusta rynku. Choć grze zdarzyło się sprzedać nawet w ilości bodajże 198szt na jednej aukcji -wierzę, że mnóstwo jeszcze jest do nauczenia się w tym temacie – zatem z tego wyboru również byłabym bardzo zadowolona.
  Link do gier:

  Ale jak Piotrze go tu nie chcesz, to wywal tę część wypowiedzi, nie obrażę się 😉

 144. Przemo 8 listopada 2010 w 07:40 - Odpowiedz

  Witaj,

  małe firmy, które nie posiadają własnych działów marketingu i nie stać ich na zlecanie kampanii marketingowych profesjonalym firmą na pewno byłyby zainteresowane tematem nr 5 (teksty marketinowe i copywriting), ponieważ wiedza w tym obszarze, w małych firmach wydaje mi się, że jest ciągle niewielka.

  Pozdrawiam
  Przemo

 145. Jadwiga Bartosz 8 listopada 2010 w 07:35 - Odpowiedz

  Pracowałeś nad Biblią sporo czasu. Ja nie przerobiłam jeszcze połowy, nie jestem w stanie podwyższyć sobie tempa studiowania. Daj odsapnąć. Oprócz studiowania Biblii, trzeba pracować i … normalnie żyć. Samo się nic nie zrobi, trzeba pracować nie tylko głową ale też “rękami”. I jeszcze jedno, na następne Twoje propozycje trzeba jeszcze zarobić. Przerasta mnie to wszystko.
  Pozdrawiam
  Jadwiga

 146. Mateusz F 8 listopada 2010 w 08:34 - Odpowiedz

  Hmm.. Piotrze, jak zwykle genialne pomysły.. 🙂
  Mi przypadły do gustu najbardziej dwa tematy..

  (7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera i
  (3) Jak zarządzać czasem po 17 i skutecznie wypoczywać w weekendy

  Zarabianie w internecie będzie na pewno przyszłością (chociaż już jest i da się porządnie zarabiać – widać to po Twoim przykładzie), w interecie ludzi jest “multum”, a będize jeszcze więcej. Nie długo każdy będzie. Dlatego warto chyba się na to przygotować i wykorzystać.

  Druga sprawa to zarządzanie czasem.. po 17 jest super bo często jest to czas kiedy wraca się z pracy/uczelni czy innych zajęć i często nie ma się pomysłu co można zrobić..

  Proponowałbym temat: skuteczne zarządzanie czasem po 17, aby osiągnąć sukces w internecie 😀

 147. Maria Taeczyńska 8 listopada 2010 w 07:34 - Odpowiedz

  Z całą pewnością 1), 2),3), 7)
  Te tematy są rzadko spotykane, albo wcale 🙂

 148. Grzegorz Serwin 8 listopada 2010 w 08:16 - Odpowiedz

  Ja bym wybrał:
  (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę.
  (7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera.

  Przydałby się warsztat, który krok po kroku pokaże jak zorganizować sprzedaż produktu informacyjnego w internecie. Jak wybrać temat, jak sprawdzić czy ma on potencjał rynkowy i później jak od początku do końca poprowadzić proces dotarcie do klientów, stworzenia produktu i w końcu sprzedaży z największą skutecznością.

 149. Daniel Deres 8 listopada 2010 w 07:50 - Odpowiedz

  Witam,
  oczywistym wyborem wydaje się pozycja nr 2.

  Przecież PRAWIE wszystkie inne tematy są po to, by jak najlepiej zarabiać w jak
  najsprawniejszy sposób.

  Automatyzacja dochodów to przecież tak na prawdę cel jaki chce każdy osiągnąć
  i po to czyta materiały jak i kupuje szkolenia.
  Chodzi przecież o to, by dojść do punktu, gdzie będziemy sobie wygodnie siedzieli
  w fotelu prezesa, a nasz biznes będzie się ładnie kręcił i dawał nam pieniądz na
  godne życie.

  Reasumując – temat nr 2 wydaje mi się być kwintesencją całego e-marketingu,
  a nawet ogólniej – przedsiębiorczości.

  Pozdrawiam!

 150. Rafał 7 listopada 2010 w 22:17 - Odpowiedz

  witam,
  osobiście skłaniałbym się ku tematowi numer dwa, a mianowicie

  “Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę”

  Od prawieków człowiek starał się tworzyć rzeczy, które ułatwiałyby mu życie i pozwalały mieć więcej czasu dla siebie. Każdy kto skorzystał z tych wynalazków przed innymi mógł osiągnąć pewna przewagę. W dzisiejszych czasach taką rzeczą może być informacja, która będzie* zawarta na w/w szkoleniu.

  *-o ile wygra ten temat:-)

  Zdaje sobie jednak sprawe, ze mimo zautomatyzowania skryptów, to i tak przy dalszym rozkręcaniu firmy znów miałbym coraz mniej czasu…wiec patrząc perspektywicznie potrzebowałbym także wiedzy z tematu (4), czyli ” Sekrety delegowania i outsourcingu – niech inni robią wszystko za Ciebie”

  Natomiast z racji tego, ze moim marzeniem jest zarobić milion a obecnie dochody oscylują wokół zera, to z chęcią moją wiedzę dopełniłbym informacjami zawartymi w temacie (7), czyli “Zarabianie w internecie: od zera do milionera”

  Pozdrawiam,
  Rafał

 151. Bartłomiej Trybuła 6 listopada 2010 w 20:46 - Odpowiedz

  Podoba mi się ten nowy- 11 temat “NLP – sekrety komunikacji w biznesie”, choć wydaje mi się, że pewnie w dużej części byłoby to powielenie pozycji nr “(6) Uwodzenie klientów”. Wiele tematów jest interesujących, przydałoby się więc chociaż w kilku słowach sprecyzować co obejmowałyby. Rozumiem, też że w dużej mierze wynikać to może z potrzeb jakie tutaj zasygnalizujemy, ale kilka zdań na pewno pomogłoby w bardziej świadomym wyborze konkretnego tytułu.

  • Piotr Michalak 6 listopada 2010 w 21:23 - Odpowiedz

   Dzięki 🙂 Co do NLP – nlp to nlp, a uwodzenie to uwodzenie… 🙂 Tutaj inspiracja moją własną szkołą sprzedaży osobistej, tym jakie nastawienie warto mieć, aby skutecznie sprzedawać. Jest wiele analogii do tego, co się dzieje w relacjach damsko-męskich.

 152. Kamil Kowalski 6 listopada 2010 w 15:40 - Odpowiedz

  Ja jestem za Tymi tematami:

  (5) Sztuka pisania tekstów reklamowych i copywritingu, który sprzeda Twój produkt
  (6) Uwodzenie klientów
  (7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera

  W zasadzie to wszystko dało by się chyba podciągnąć pod jedno szkolenie 🙂

  _Ciekawi_ mnie temat nr 7 – w zasadzie ciekawi o czym to by miało być- co miało by przekazywać ? Bardziej techniki czy bardziej zmiana myślenia i nastawienia?
  (Efekt Motyla – P.Majewskiego) ?

  To już by było coś sporego i ciekawego 🙂
  5,6,7 – W jednym: “Sztuka pisania Uwodzących tekstów reklamowych, które sprzedadzą twój produkt – Czyli: Zarabianie w internecie: od zera do milionera.”

  • Piotr Michalak 6 listopada 2010 w 16:45 - Odpowiedz

   Efekt Motyla napisał Kamil Cebulski 🙂 Czytałem, rozumiem co masz na myśli. Osobiście jestem zarówno za mentalnością, jak i technikami. Uważam, że jedno i drugie jest nieodzowne! Daleki jestem od zrobienia szkolenia z samych technik, bez mentalności.

 153. Bartłomiej Trybuła 6 listopada 2010 w 11:32 - Odpowiedz

  Z pewnością automatyzacja biznesu jest niezwykle ważną rzeczą i gdyby nie to, że jestem informatykiem i sprawy te są dla mnie dobrze znane, to pewnie również mój wybór padłby na ten temat. Tymczasem najbardziej kusząco dla mnie wygląda temat: “(7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera”, choć wygląda on dość podobnie do szkolenia “Internetowy milioner”, ale mam nadzieję, że będzie omawiał nieco inny zakres merytoryczny. Hasło brzmi ciekawie, jednak temat wydaje się bardzo szeroki i chyba można wrzucić tam z powodzeniem po trochę z wszystkich innych. Ciekawa wydaje mi się również kwestia “(4) Sekrety delegowania i outsourcingu – niech inni robią wszystko za Ciebie” i tutaj od razu chciałbym zasygnalizować pewien problem, z którym spotkałem się delegując wielokrotnie pewne rzeczy. Niektóre z osób, z którymi współpracowałem zawalały totalnie terminy lub wykonywały pracę w sposób niesolidny, wymagający ciągłej kontroli i zgłaszania poprawek. Inne osoby spisywały się znakomicie, ale do czasu. Darząc coraz większym zaufaniem takie osoby- zlecałem im coraz większe projekty, aż do momentu, w którym pozostałem z niedokończonym projektem, utopionymi pieniędzmi i złą opinią klienta. Sprawa delegacji ma więc swoje wady i zalety. Z pewnością można lepiej dobierać sobie współpracowników, ale problem tkwi w tym żeby znaleźć dobry kompromis pomiędzy oczekiwanym wynagrodzeniem takiej osoby, a jakością oferowanych przez niego usług.

  Ciekawie brzmi też temat: “(10) Kontrolowanie tłumów i sprzedawanie masom”. Co mianowicie wchodziłoby w zakres takiego szkolenia?

  • Piotr Michalak 6 listopada 2010 w 16:49 - Odpowiedz

   “Kontrolowanie tłumów i sprzedawanie masom” to na razie bardziej kierunek, opisujący pewną potrzebę 🙂 Dlatego teraz nie określałbym dokładnie zawartości. Natomiast inspirowałem się tu szkoleniem “Mass Control” Franka Kerna, które dotyczy tego, jak zrobić product launch (podobnie jak ten “Biblii Promocji”) z dużym uwzględnieniem psychologii, która za tym wszystkim stoi. Efekt jest taki, że niemalże tłumy chcą kupić Twój produkt, stąd właśnie nazwa “mass control”.

 154. Izzy 6 listopada 2010 w 11:08 - Odpowiedz

  Temat, który najbardziej mi odpowiada to:
  (7) Zarabianie w internecie: od zera do milionera

  Temat związany z zarabianiem w internecie, nie wybrałem bez powodu, iż od jakiegoś czasu się tym zajmuję i myślę, że jest to bardzo dobry sposób. Można zarobić bez wychodzenia z domu, będąc sobie panem i władcą, nie trzeba się użerać z papierkową robotą, jaka towarzyszy nam przy otwieraniu firmy, gdyż jest wiele możliwości, dzięki którym bez własnej firmy da się wiele osiągnąć.

  Moim zdaniem można tutaj zawrzeć mnóstwo praktycznych informacji na tematy marketingowe tj. zarządzanie bazą subskrybentów, “magiczne” nagłówki, które będą wywierać odpowiednią reakcję na kliencie, wywoływanie akcji, percepcja człowieka, ukazanie Follow- Up’u, programy partnerskie, reklamy Google Adsense, podstawowe informacje nt pozycjonowania, tworzenia stron itp.

  Wszytko to wzięte razem powinno dać dawkę konkretnej wiedzy, którą można zastosować w praktyce i zacząć zarabiać.

 155. Roman Torkowski 5 listopada 2010 w 23:04 - Odpowiedz

  Mnie najbardziej podoba się temat:
  (2) Jak zamienić firmę w zautomatyzowaną maszynę do zarabiania pieniędzy, która pozwoli Ci przejść na wcześniejszą emeryturę

  ale wynika to z moich ostatnio technicznych ciągotek

  Jest tutaj jedna rzecz, której wg mnie przy większości szkoleń brakuje.
  Ludzie piszą np. zrób squeez page, piszą +- co ma być na stronie, ale brakuje czysto technicznego kursu JAK TO ZROBIĆ SAMEMU.
  Regularnie spotykam się z “zleć komuś, a za parę stówek Ci to zrobi”.
  Albo “wystarczy, że poznasz podstawy formularzy i to zrobisz”.

  Kurcze, jeszcze niedawno kiedy zaczynałem, a moja wiedza “techniczna” na temat e-biznesu była praktycznie zerowa, nie wiedziałem czym jest subdomena, jak zrobić formularz, więc takie ogólniki mnie tylko odrzucały, bo nie mam czasu szukać na ślepo jak DOBRZE zrobić formularz, nie mam czasu uczyć się WSZYSTKIEGO na temat html’a.
  I jednocześnie chcę wiedzieć jak zmodyfikować stronę wyciskacz czy inne tego typu twory.
  (dlatego sam obecnie poszedłem w kierunku technicznym i na tematy, które dla mnie były trudne nagram instrukcje i będą dostępne za symboliczne złotówki np.”czym jest SUBDOMENA + maskowanie linków we własnej domenie” = 7,70zł.

  Większość ludzi ma małe firmy, bardzo często prawie wszystko (na początku) robi się samemu, we własnym zakresie, mało kogo stać by wydać np. 1000zł na szkolenie a później drugie tyle na to by ktoś nam coś wdrożył, a nawet jeśli, to czasem jest moment, kiedy ta podstawowa wiedza pozwoliłaby nam na szybko coś poprawić samemu, bez oczekiwania, aż ten czy tamten informatyk/programista/grafik/ (whatever) łaskawie nam to poprawi.

  No i jeśli nie mam pojęcia jak coś zrobić i zlecę raz… to jeśli nie zarobię na tym tych kilku tysięcy tylko np. 1500zł, to zysku mam 500zł więc trudno tutaj mówić o tym, że mogę znowu 1000zł wydać na kolejne wdrożenie.

Zostaw komentarz