Mentoring

Strona główna/Mentoring

DT_FSD_08162016_0293_color-kopia 2Od: Piotr Michalak
Strategie Rozwoju sp. z o.o.

Czasem nawet jedno spotkanie z mądrym doradcą może wywrócić do góry nogami nasze spojrzenie na całe życie. Może dać nam więcej, niż kilka lat przemyśleń, doświadczeń i dochodzenie do rozwiązań własnym sumptem. Może skrócić drogę o całe lata. 

Czasem potrzebujesz silnej inspiracji, pchnięcia do działania i pewności, czy kierunek jest słuszny, a nic nie działa tak mocno, jak indywidualna rozmowa z człowiekiem, którego największą pasją jest poszukiwanie mądrości i wiedzy, koncentrującym całą swoją uwagę na Tobie.

Rzadko zdarza  się, aby ktoś naprawdę chciał Cię wysłuchać i prawdziwie zrozumieć. Dlatego czas spędzony z mądrym doradcą bywa na wagę złota i przynosi potężne rezultaty. Potrzebujesz indywidualnego prowadzenia, aby osiągać ponadprzeciętne rezultaty. Dobrego, osobistego przywódcy i doradcy można jednak szukać ze świecą w ręku.

Coach to po angielsku po prostu trener. Najlepsi sportowcy świata mają swoich trenerów. Ty też powinieneś mieć swojego trenera i mentora. Dobry trener drużyny stanowi o jej sukcesach lub porażkach. Najlepsi biznesmeni również mają  trenerów. Niewielu jest ludzi sukcesu, którzy osiągnęli coś bez trenera lub mentora. Zwykle trwało to wiele lat dłużej i obarczone było licznymi niepowodzeniami. Lepiej ich uniknąć i skrócić swoją drogę do celu!

Dobry coach zadaje Ci umiejętnie mądre pytania. W ten sposób niejako „wyciąga” rozwiązania problemów z Twojej własnej głowy. One już tam są, tylko jeszcze o nich nie pomyślałeś. Prawdziwy coach jest katalizatorem Twoich własnych myśli. Dzięki temu osiągamy efekt „eureka”, gdy odkrywasz coś i dziwisz się, że wcześniej na to nie wpadłeś.

Doświadczeni biznesmeni i menedżerowie potrzebują nie tylko pytań, ale również konkretnej rady. Wychodząc naprzeciw tej potrzebie powstała idea „executive coaching”, w którym coach nie tylko zadaje Ci pytania, ale również doradza rozwiązania i staje się osobistym mentorem.

Ważne jest, abyś znalazł doradcę i coacha, który nie tylko odniósł sukces w biznesie, ale również na płaszczyźnie prywatnej. Nietrudno bowiem jest osiągnąć powodzenie kosztem rodziny. Trudno jest połączyć sukcesy na każdej płaszczyźnie życia. Z mądrym doradcą możesz porozmawiać zarówno na tematy biznesowe, jak i prywatne.

Zakładam, że jeśli tu jesteś, jest Ci znana moja działalność. Jestem tu po to, aby pomóc Ci wejść na kolejny poziom spełnienia i realizacji życiowego potencjału. Teraz decyzja należy do Ciebie.

W czym mogę Ci pomóc? Przykładowe obszary:

  • Jak osiągnąć trwałą, wieloletnią przewagę konkurencyjną
  • Jak stworzyć ofertę nie do odrzucenia, prowadzącą do rynkowej dominacji
  • Jak zaplanować strategię, wybrać kierunki rozwoju i poukładać projekty
  • Jak poukładać firmę, aby przyciąć czas pracy i stać się wolnym człowiekiem
  • Jak określić inspirującą misję, wizję, system wartości swojej organizacji
  • Jak podchodzić do życia, by osiągnąć spełnienie, radość i pokój w sercu
  • Jak zrobić skuteczny marketing, badanie rynku, komunikować się i tworzyć produkty
  • Jak zarządzać swoim czasem, energią, pasją, zdrowiem i nie wypalić się
  • Jak delegować, automatyzować i robić tylko to, co się lubi

Jak możemy ze sobą współpracować?

Współpracę zaczynamy od sesji doradczej w Warszawie.

Scenariusz zależy od Twoich celów lub wyzwań. Przykładowo, omawiamy precyzyjnie Twoją sytuację. Analizujemy biznes poszukując rozwiązań kluczowych wyzwań i planując jego strategię. W efekcie uzyskujesz pewność co do kierunków działań, wizja często przeobraża się w coś o wiele mocniejszego, a metody zostają zamienione na skuteczniejsze.

W innym przypadku pomagam Ci w delegowaniu zadań związanych z marketingiem i reklamą, a także z pisaniem tekstów reklamowych, mailingów, ofert, skryptów telemarketingowych i innych wehikułów perswazyjnej komunikacji.

Możemy zająć się odnalezieniem w życiu pasji, wypaleniem zawodowym, odkryciem sensu w tym, co robisz, jak również balansem między życiem zawodowym i prywatnym. Możemy zająć się zaplanowaniem Twojego życia na wiele lat do przodu. Możemy podjąć wyzwanie doprowadzenia do sytuacji, w której będziesz wzrastać jako silny lider i przywódca, będąc inspiracją dla innych.

Możemy rozmawiać na wszelkie tematy biznesowe i prywatne. Być może masz konkretne pytania, a może czujesz, że coś nie gra, jednak nie wiesz jeszcze co? Pomogę Ci znaleźć rozwiązania w obu sytuacjach, odpowiednio dopytując.

Inwestycja: 1h rozmowy – 3.000 PLN + VAT, 2h sesja – 5.000 PLN + VAT. Aby zamówić, napisz na biuro@ententa.pl.

Na godzinną sesję lepiej przyjść z precyzyjnymi pytaniami, aby lepiej wykorzystać ograniczony czas. Rekomendowana jest jednak sesja dwugodzinna lub umawiamy się na godzinę z nieobligatoryjną opcją przedłużenia.

Nie patrz na to tylko jako na koszt np. jednej godziny mojego czasu, bo każde spotkanie wymaga ode mnie wcześniejszego przygotowania i… wielu milionów zarobionych, a czasem nawet utopionych PLN.

Twoja Decyzja

Wiedza, doświadczenie i mądra rada mogą czasem wiele kosztować. Niewiedza, brak doświadczenia i brak mądrej rady mogą jednak kosztować całe życie! Mam nadzieję, że znajdziesz coacha i mentora, który poprowadzi Cię do realizacji swojego życiowego potencjału, abyś na końcu swojej drogi uznał, że było warto, i że zrobiłeś wszystko, czego miałeś w życiu dokonać.

Czego z całego serca życzę,

Piotr Michalak