Dziedziczenie firmy: Jak przekazać swoja działalność gospodarczą młodszemu pokoleniu

Strona główna/Prawo i Spółki/Dziedziczenie firmy: Jak przekazać swoja działalność gospodarczą młodszemu pokoleniu

Prowadzisz firmę. Poświęcasz jej całe serce. Spędzasz w niej dużo czasu. Sam wiesz, jak pracochłonna i wymagająca jest ta praca.

Może najwyższy czas pomyśleć o przyszłości? Przecież nie możesz pozwolić na to, aby dorobek Twojego życia poszedł później w obce ręce… lub, co gorsze, aby Twoja spuścizna przepadła…

Jeśli masz dzieci, to być może już zastanawiasz się, w jaki sposób możesz im przekazać swoją firmę w przyszłości? Wbrew pozorom, nie jest to proste i trzeba się do tego odpowiednio przygotować.

Zachęcam Cię do obejrzenia kolejnego wideo. Jest to materiał, w którym nasz prawnik – Bartosz Drzewiecki – tłumaczy, w jaki sposób najlepiej przekazać firmę dzieciom.

A co, jeśli prowadzisz firmę w formie działalności gospodarczej? Czy jest w ogóle możliwe przekazanie firmy komuś zaufanemu? Z tego materiału dowiesz się, co możesz w takiej sytuacji zrobić.

O przyszłości trzeba myśleć odpowiednio wcześnie. Już teraz poszukaj najlepszych rozwiązań Twojego wyjścia z biznesu. Lepiej się przygotować, niż doprowadzić do sytuacji, kiedy będzie za późno.

Oczywiście zapraszam Cię do komentowania nagrania. Dziękuję za dotychczasowe komentarze, wszystkie pytania notuję. Dzisiejsze wideo jest odpowiedzią na jedno z pytań.

By |23 listopada 2015|Categories: Prawo i Spółki|3 komentarze

About the Author:

Od 2005 roku prowadzi przedsiębiorców do lepszej jakości życia. Pomaga podwoić dochody i podwoić liczbę godzin wolnego czasu poprzez organizację firmy i innowacje w modelu biznesowym. Założyciel Akademii Biznesu Piotra Michalaka. Przeczytaj więcej o historii Piotra.

3 komentarze

  1. Ewa 16 grudnia 2015 w 19:57 - Odpowiedz

    Od 2 lat przyglądam się co zrobić z działalnością, którą prowadzę innej osobie lub rodzinie. Chodzi o sukcesję. Związana ona jest też z prawami autorskimi. Nie wiem jak to “ugryźć”?

  2. Aga 23 listopada 2015 w 14:34 - Odpowiedz

    Dziekuje za nagranie. Jak przekształcić firmę w spólkę?.

  3. Krzysztof 23 listopada 2015 w 13:58 - Odpowiedz

    Jak najsprawniej przekształcić działalność gospodarczą w spółkę z.o.o ? Jakie są zagrożenia?

Zostaw komentarz