Konferencja w Sejmie z Multimilionerami m. in. Zbigniew Jakubas

Strona główna/Etyka i moralność, Misja i wizja, Przywództwo, Zarządzanie Strategiczne/Konferencja w Sejmie z Multimilionerami m. in. Zbigniew Jakubas

Część 1:

Część 2:

Część 3?

Jeśli spodobało Ci się powyższe nagranie i chcesz zobaczyć trzecią część, trwającą 19 minut… Kliknij TUTAJ! i zamów ją za symboliczny 1 (JEDEN) złoty.

About the Author:

Od 2005 roku prowadzi przedsiębiorców do lepszej jakości życia. Pomaga podwoić dochody i podwoić liczbę godzin wolnego czasu poprzez organizację firmy i innowacje w modelu biznesowym. Założyciel Akademii Biznesu Piotra Michalaka. Przeczytaj więcej o historii Piotra.

8 komentarzy

  1. Dariusz 14 sierpnia 2015 w 03:59 - Odpowiedz

    “Biznes z wartościami”. Wartością są talenty jakimi nas obdarzono, a my mamy je właściwie zagospodarować, aby wydały plon obfity. Większość z nas nie jest samodzielna, lecz wymaga “sterowania” / zarządzania, stąd np. jeden Pan Jakubas zatrudnia kilkanaście tysięcy pracowników. Ale czy ta relacja pracodawcy z pracobiorcą jest oparta na wartościach i jakich, to inna sprawa. Tak się akurat składa, że pracowałem w firmie MAXER, którą Pan Jakubas miał dofinansować i wyciągnąć z kłopotów, a doprowadził do upadłości likwidacyjnej. Ponad tysiąc osób straciło pracę, padła firma z ponad 50-cio letnim stażem (wcześniej Energopol 7, a wcześniej Hydrobudowa 7).
    Znając ludzi z MAXER-a wiem, że byli wartościowi, wiem, że mieli duży potencjał twórczy.
    Mam wrażenie, że “biznesmeni” celowo do pracowników podchodzą przedmiotowo, aby łatwiej im było wypracowywać zyski – nawet kosztem likwidacji stanowisk pracy. Tym sposobem osobiste problemy jednostek nie stają się obciążeniem dla decydenta.
    O jakich zatem wartościach jest mowa?
    Nie jestem biznesmenem i nie trzeba się liczyć z moim zdaniem. Niemniej uważam, że sztuką prowadzenia biznesu z “Wartościami” jest kreatywne zarządzanie zespołem ludzi nastawione na zysk, ale jednocześnie optymalne zagospodarowywanie potencjału twórczego poszczególnych pracowników. Człowiek jest wartością nadrzędną i to on stanowi potencjał firmy. Można a wręcz należy usuwać z zespołu osoby konfliktogenne i stanowiące obciążenie dla efektywnego działania grupy, ale niszczyć zespół bez podjęcia walki o jego restrukturyzację uważam za działanie wbrew Wartościom.

    Osobnym tematem jest kwestia odkrywania naszych talentów i ich optymalnego zagospodarowania. Mam wrażenie, że większość ludzi wartościowych otacza się ludźmi sobie podobnymi, a to powoduje społeczne rozwarstwienie. Tu jest miejsce dla mentorów, przewodników, emisariuszy, itd. Trzeba ponownie odkryć zalety takich instytucji jak “Mistrz”, “Autorytet”, itp.

  2. Agata 13 sierpnia 2015 w 21:45 - Odpowiedz

    Jestem zachwycona po pierwsze że takie wydarzenie miało miejsce a po drugie że mogę tego słuchać i oglądać. Zapytałeś jak wypadłeś odpowiadam szczerze: merytorycznie doskonale ale koszula i krawat do wymiany.
    Bardzo bardzo dziękuję za publikowanie takich “perełek”

  3. Dariusz 13 sierpnia 2015 w 21:40 - Odpowiedz

    “Pieniądze są najzwyklejszą ze wszystkich przemijających rzeczy; mimo to niosą z sobą wieczne i wcale nie takie zwykłe konsekwencje. Dla osoby, która je posiada, stają się błogosławieństwem lub przekleństwem, zależnie od tego, jak z nimi postępuje; człowiek posiada pieniądze lub pieniądze posiadają człowieka”

  4. Czesław 13 sierpnia 2015 w 14:11 - Odpowiedz

    Witaj Piotrze
    Bardzo dobry materiał do przemyśleń dla każdego człowieka, nie tylko z biznesu /małego i przez duże B!/.Zajmujesz się tym, co można nazwać “dobrą robotą dla innych”. To wszystko co mówisz, piszesz-winno trafiać do jak najszerszej grupy osób z biznesu. Tylko wielu goniąc za zyskiem, nie chce na chwilkę przystanąć i pomyśleć komu i dlaczego ma służyć, to co robią.
    Szkoda, że do polityki i potem do rządzenia gospodarką – pchają się zbyt często karierowicze i wszelkiego rodzaju nieudacznicy. Skutkiem tego “mamy co mamy”, a Polska mogłaby być dużo dalej i wyżej w świecie. Szkoda!
    Czas na zmiany-tylko kto to ma zrobić? Znowu ustawiają się na listach wyborczych!
    Czy to jest demokracja?
    Słuchając wypowiedzi ludzi biznesu, ludzi mądrych i z doświadczeniem-aż chce się ich słuchać…
    Pozdrawiam wszystkich pozytywnie myślących!
    Czesław

  5. Zdzisław 13 sierpnia 2015 w 14:04 - Odpowiedz

    Szczerze dziękuję to jest to,dobry milowy krok gratuluję Piotrze i tam padło pytanie które bardzo lubię i wielu zadaję “po co ja żyję na tej planecie jaką misję mam wykonać” i dodam “skąd jestem i dokąd idę”i dobra podpowiedź niech nikt z ludzi nie wypowiada takich słow wierzę w Boga a raczej WIEM że Bóg mieszka również we mnie i dzięki temu żyję i jest moim Stwórcą i najleprzym przyjacielem i doradcą ale bardzo często Go nie słyszę.
    Dziękuję.

  6. Katarzyna 13 sierpnia 2015 w 10:48 - Odpowiedz

    Piotrze, świetne wystąpienie – jak zawsze 🙂 Przyznam, że jestem totalnie zaskoczona tą konferencją – nie spodziewałam się takiego tematu w takim miejscu. Bardzo się z tego cieszę! Ileż razy zastanawiałam się czy kiedykolwiek doczekam czasów, w których nasi “rządzący” zechcą skorzystać z sensownego merytorycznego wsparcia w zakresie gospodarczym, ekonomicznym, zarządzania – właściwie w każdym. A tu proszę, taka miła niespodzianka z rana 🙂 Oczywiście, nie znaczy to, że od razu należy oczekiwać jakiejś wielkiej zmiany w mentalności rządzących, ale pierwszy krok został poczyniony 🙂 Nie chcę za bardzo wkraczać w politykę, ale uważam, że nasz kraj ma wciąż jeszcze niesamowity potencjał rozwoju, głównie za sprawą ludzi, rzecz jasna, lecz brak właśnie sensownego zarządzania, sensownej strategii i wiedzy oraz chęci pracy na rzecz społeczeństwa. Kiedyś któryś polityk przyznał się, oczywiście anonimowo, że fundusze przeznaczone na wynagrodzenia dla doradców, którzy mają wspierać merytorycznie prace komisji sejmowych w pracach nad ustawami, są nagminnie minimalizowane i obcinane – no to mamy źródło nędzy ustawodawczej i różnej maści bubli prawnych produkowanych ochoczo przez naszych posłów… Pamiętam również jak swojego czasu ucieszyła mnie wieść, że poseł Palikot zajmie się sprawami gospodarczymi – nadmieniam, że było to dość dawno i wtedy ww. poseł nie był kojarzony wyłącznie z wątpliwej treści ekscentrycznymi happeningami, lecz z biznesem. Pomyślałam, że w końcu gospodarką zajmie się ktoś, kto ma o niej jakiekolwiek pojęcie, ale każdy wie, co z tego wynikło 🙁 W kontekście powyższego bardzo cieszy mnie taka akcja – gratuluję Piotrze jeszcze raz – jesteś osobą, której wpływu na życie gospodarcze naszego kraju (w sensie merytorycznym) bym sobie życzyła :))

  7. Celina 13 sierpnia 2015 w 10:07 - Odpowiedz

    Piotrze dziękuję za to wideo jestem na urlopie to jest moją lektora cudownie jest się ciągle uczyć pozdrawiam serdecznie

  8. Tomasz 13 sierpnia 2015 w 06:55 - Odpowiedz

    “Pieniądze są po to, żeby służyć”… zastanawiam się, bo wydaje mi się, że to nie jest główna idea pieniądza. Taką funkcję mają ludzkie ręce a pieniądze są po to, aby można było czynić więcej dobra. Pieniądz pozwala zamienić dowolną pracę na inną poprzez sprowadzenie pracy do wspólnego uniwersalnego przedmiotu jej wymiany. Dlatego poprzez pieniądz każdy może służyć każdemu zamieniając swoje obecne zajęcie na inne. Np. jeśli jestem dobrym ślusarzem i chcę służyć komuś choremu, który potrzebuje leków, pracuję jako ślusarz i poprzez zmianę moich zysków kupuję i ofiarowuję osobie potrzebującej leki. Pieniądz pozwala na służenie mu moim fachem a nie przekwalifikowanie się na lekarza-farmaceutę. Więc “pieniądze są po to, aby służyć” … “tym, co potrafię robić najbardziej”.
    Dlaczego to jest ważne? Bo to oznacza, że każdy może zacząć służyć każdemu, a nie tylko ten, który wykonuje jakiś konkretny zawód. Co więcej, wcale nie trzeba mieć pieniędzy -teraz-. Jeśli chcesz służyć -teraz-, możesz służyć właśnie poprzez poszukanie zysku, zysk przeznaczyć na służbę a po udzieleniu pomocy przestać szukać zysku i zająć się czymś innym.

Zostaw komentarz